Zomrel herec Jozef Stražan, jeho život bol pevne spätý s Divadlom Jonáša Záborského

Jozef Stražan
Jozef Stražan. Foto: archívne, www.facebook.com.
  • aktualizované 10. marca 15:19

Po dlhom boji s ťažkou chorobou v stredu vo veku 77 rokov zomrel herec Jozef Stražan. Vo svojom profile na sociálnej sieti o tom informuje Divadlo Jonáša Záborského v Prešove.

„Jeho život bol pevne spätý s Divadlom Jonáša Záborského. Prežil v ňom celú svoju hereckú dráhu a stal sa jeho neodmysliteľnou súčasťou. Úprimnú sústrasť jeho najbližším a česť jeho pamiatke,“ uviedlo divadlo.

Správu o úmrtí so zármutkom prijala aj Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS). Ako doplnila hovorkyňa telerozhlasu Andrea Pivarčiová, RTVS si jeho osobnosť pripomenie vo štvrtok 11. marca o 10:00 na Dvojke v inscenácii Medveď, v ktorej stvárnil hlavnú úlohu.

Jozef Stražan

… patril do štvrtej generácie divadelného rodu Stražanovcov. Rodený Bratislavčan nastúpil 1. júna 1960 ako 17-ročný do Divadla Jonáša Záborského v Prešove a počas celej svojej hereckej kariéry mu ostal verný.

Ako informovala námestníčka pre útvar prevádzky a marketingu Divadla Jonáša Záborského Jana Dzurčaninová, herecké skúsenosti na profesionálnom javisku získal v epizódnych a menších postavách.

Za 60 rokov svojej profesionálnej kariéry vytvoril takmer dve stovky divadelných rolí. Účinkoval aj v mnohých filmoch, televíznych inscenáciách, v rozhlase a v zábavných programoch.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jozef Stražan