Atentátnik na Fica má problém, advokátka Čierna ho už obhajovať nechce

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
SÚDY: Pojednávanie so strelcom na premiéra SR
Bezpečnostné zložky priviedli Juraja Cintulu obvineného z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy spáchanej v štádiu pokusu v prípade útoku na premiéra Roberta Fica na pojednávanie na Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku. Prokurátor žiada pre obvineného útekovú a preventívnu väzbu. Pezinok, 18. máj 2024. Foto: SITA.
Tento článok pre vás načítala AI.

Advokátka Martina Čierna, ktorá bola pridelená útočníkovi na premiéra Roberta Fica Jurajovi C., ho už nezastupuje. Informáciu potvrdila Čierna portálu Startitup.

Zásadný zvrat nastal len štyri dni potom, ako atentátnika poslal sudca Špecializovaného trestného súdu do väzby.

„Z osobných dôvodov som sa rozhodla nepokračovať v zastupovaní pána Juraja C.,“ uviedla. Deň po útoku na predsedu vlády potvrdila, že zastupovanie 71-ročného dôchodcu z Levíc prevzala a bola vygenerovaná „ex offo“, čiže z úradnej moci.

Podľa informácií portálu má už Juraj C. nového advokáta. Jeho meno zatiaľ nie je známe.

Premiéra Roberta Fica (Smer-SD) postrelil v stredu 15. mája v Handlovej atentátnik Juraj C. Zaútočil pred domom kultúry, kde v stredu zasadala vláda. Stalo sa to v čase, keď premiér išiel medzi ľudí. Juraja C. obvinila Národná kriminálna agentúra na druhý deň po streľbe z pokusu o úkladnú vraždu, čoho sa mal dopustiť na chránenej osobe. Hrozí mu 25 rokov až doživotie.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Juraj CintulaRobert Fico
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúra