Ani dôchodky, ani príspevky, parlamentná schôdza bude nechutné divadlo

parlament, poslanci
Poslanci NR SR počas 45. schôdze Národnej rady SR. Bratislava, 21. máj 2019. Foto: SITA/Jana Birošová

Ak chcete vidieť naozaj trápnu frašku, sledujte zajtra prenos z parlamentu. Zabudnite na 13. dôchodok, zvýšený rodičovský príspevok či zrušenie diaľničných poplatkov.

Všetky návrhy sú zatiaľ len na papieri a s veľkou pravdepodobnosťou na ňom aj zostanú. Politikom kedysi silného Smeru ide len o jedno.

Využiť mimoriadnu schôdzu parlamentu na poslednú manifestáciu pred voľbami, ktorú si ešte ako-tak vedia zrežírovať, resp. zmanipulovať vo svoj prospech.

Sebachvála a škandalizácia súperov

Smer postaví do posledného útoku dve formácie. Prvá bude obhajovať úspechy vlády na ceste za istotami a sociálnym štátom.

Druhá bude páliť do politických súperov zbraňami najväčších kalibrov. Dá sa očakávať aj nejaký nový škandál kompromitujúci opozíciu. Snáď vydarenejší, ako ručné práce s nožnicami a lepidlom z dielne Erika Tomáša

Čo pripraví opozícia?

Najkreatívnejším oponentom bude s najväčšou pravdepodobnosťou Igor Matovič. V posledných týždňoch mu ide karta a ak mu pôjde aj zajtra, potvrdí líderstvo v rámci opozície.

Kiskovci majú v parlamentných laviciach Veroniku Remišovú. Tá niečo chystá, má zabezpečený priestor už pred zahájením schôdze. Ak ju nezlomí únava, mohla by aj ona zabodovať v prospech modro-žltého tímu.

Kollárove podmienky

Multiotecko Kollár dobre vie, že jeho strana je chcenou a veľmi drahou nevestou pre oba tábory. Preto si môže klásť akékoľvek podmienky, vrátane požiadavky, aby sa predseda Robert Fico ospravedlnil, že klamal.

Pre SNS môže byť zajtrajšia schôdza posledným vystúpením pred nedobrovoľným odchodom do zákulisia. Národniari si zajtra zahrajú vabank.

Pohodička v ĽSNS

Kotlebovcom bude stačiť tíško sedieť a na konci zahlasovať. V posledné dni predvolebnej kampane určite nebudú „hrotiť“.

Smeru a SNS ide o veľa. Kým národniari tušia možnú porážku, Smer zbiera posledné náboje. Či ich bude dosť, je otázne. Mnohé si už vystrieľal do Andreja Kisku, ako nepriateľa číslo jeden. Medzitým sa však ukázalo, že tým nepriateľom je Igor Matovič. A nielen pre Smer.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoAndrej KiskaBoris KollárIgor MatovičVeronika Remišová
Firmy a inštitúcie Kotleba - Ľudová strana Naše SlovenskoOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSMER-SDSNS Slovenská národná stranaZa ľudí - Kiskova politická strana