Armáda získala pri Avdijivke späť niektoré stratené pozície, Rusi zatiaľ útočia aj pri meste Časiv Jar

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Ruskí vojaci, vojna na Ukrajine
Na tejto fotografii zverejnenej tlačovou službou ruského ministerstva obrany v pondelok 19. februára 2024 kráčajú dvaja vojaci ruských vojenských ženijných jednotiek v meste Avdijivka na východe Ukrajiny. Foto: Archívne, Russian Defense Ministry Press Service via AP.
Tento článok pre vás načítala AI.

Hoci Rusko zintenzívňuje útoky v okolí mesta Avdijivka v Doneckej oblasti, ukrajinskí vojaci neustupujú a dokonca získali späť niektoré stratené pozície.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Napísal to v piatok na komunikačnej platforme Telegram veliteľ tavrijskej operačnej strategickej skupiny Oleksandr Tarnavskyj. Dodal, že ukrajinské sily si vytvorili dodatočné palebné pozície a pozorovacie stanovištia.

Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent. Ruská armáda útoční aj pri meste Časiv Jar, ktoré leží západne od okupovaného Bachmutu.

Povedal to pre rozhlasovú stanicu Slobodná Európa hovorca ukrajinskej operačnej strategickej skupiny síl Chortycia Iľja Jevlaš. Rusko považuje mesto Časiv Jar, za kľúčové pre ďalší postup smerom na Kosťantynivku, Kramatorsk a Sloviansk, poznamenal Jevlaš.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Iľja JevlašOleksandr Tarnavskyj