Atmosféra na stretnutí v Paríži bola vojnová a nepadlo ani jediné slovo o mierovom pláne, zhodnotil Fico (video+foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Robert Fico, Emmanuel Macron, Paríž
Francúzsky prezident Emmanuel Macron víta slovenského premiéra Roberta Fica v Paríži na stretnutí 20 európskych hláv štátov a predsedov vlád a ďalších západných predstaviteľov na demonštrácii jednoty za Ukrajinu, keďže ruská invázia vstúpila do svojho tretieho roka. Paríž, 26. február 2024. Foto: SITA/AP.
Tento článok pre vás načítala AI.

Premiér Robert Fico (Smer-SD) sa v pondelok v Paríži zúčastnil na stretnutí 20 európskych hláv štátov a predsedov vlád a ďalších západných predstaviteľov na demonštrácii jednoty za Ukrajinu, keďže ruská invázia vstúpila do svojho tretieho roka.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Schôdzu organizoval francúzsky prezident Emmanuel Macron a atmosféra bola podľa Fica úplne vojnová. „Za každú cenu podporovať vojnu, za každú cenu robiť všetko preto, aby tá vojna pokračovala a som bol veľmi prekvapený, že nepadlo ani jediné slovo o mierovom pláne,“ zhodnotil slovenský premiér vo videu na sociálnej sieti Facebook.

Fico ďalej uviedol, že sú krajiny, ktoré sú pripravené poslať svojich vlastných vojakov na Ukrajinu. Sú však podľa neho aj krajiny, ktoré hovoria, že nikdy a aj tie, ktoré hovoria, že tento návrh treba zvážiť. „Naša vláda je mierovo orientovaná a odmieta pokračovanie vojny, nebudeme posielať zbrane na Ukrajine a orientujeme sa len na civilné projekty,“ povedal slovenský premiér.

Čo je podľa Fica najpodstatnejšie, je zhoda vo vládnej koalícii, že nikdy nebudeme súhlasiť s tým, aby slovenský vojak išiel na Ukrajinu do tejto vojny.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Robert Fico