Kia Sportage si prešla faceliftom

Kia Sportage si prešla úpravou!

Kia Sportage je pre kórejskú automobilku najpredávanejšie vozidlo v Európe a aj preto sa o tento model vzorne starajú. Od roku 2015 môžeme na cestách vidieť už štvrtú generáciu tohto modelu a vo vedení sa rozhodli, že už je čas na zmenu. Sportage si tak prešiel viacerými úpravami, vďaka ktorým omladol a vyzerá omnoho lepšie. Nejde však o novú generáciu, ale len o úpravu a určitý facelift.

Zmeny badať najmä na prednej a zadnej časti vozidla, kde si môžete všimnúť nové tvary svetlometov, nové nárazníky ale aj kolesá, ktoré dostali nový vzhľad. V interiéri to je napríklad nový tvar volantu alebo nové čalúnenie.

Úpravy sa však netýkajú len dizajnovej stránky, ale zmeny nastali aj pod kapotou vozidla. Upravený Sportage by mala poháňať kombináca dieselového motoru s mild hybridnou technológiou s napätím 48 voltov. Vďaka tejto technológii chce Kia v  novom meraní emisií WLTP znížiť spotrebu emisií o 4%.

Ďalšou zmenou, týkajúcou sa pohonu, je naftový 1.6-litrový štvorvalec CRDi, ktorý bude k dispozícii v dvoch verziách a to s výkonmi 85 a 100 kW.

Ceny modelu Sportage po úprave zatiaľ neboli zverejnené.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Kia