Škoda je stále najpredávanejšou značkou áut na Slovensku, rastie aj záujem o elektromobily

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Škoda Enyaq
Elektrické autá Škoda Enyaq. Foto: SITA/Milan Illík

Škoda Auto Slovensko ostáva aj v prvom kvartáli tohto roku lídrom v predaji nových osobných vozidiel na Slovensku. Zákazníkom dodala 5 111 automobilov a dosiahla trhový podiel takmer 22 %.

Ako informuje značka, v samotnom marci predala 1 432 vozidiel, čím si zabezpečila trhový podiel na úrovni necelých 18,5 %. Jednotkou sa automobilka stala nielen v segmente firemných ale tiež súkromných áut.

Prvá päťka

Prvenstvo značky Škoda v prvom kvartáli potvrdzujú aj celkové predaje jednotlivých modelov, v ktorých vedie model Octavia s počtom 1 435 kusov. Na druhom mieste je Fabia a prvú päťku uzatvárajú modely Kamiq, Karoq a Scala.

„Teší nás, že Škoda dlhodobo patrí medzi lídrov na domácom trhu, a že päť našich modelov sa umiestnilo v prvej desiatke najpredávanejších áut na trhu,” uviedol riaditeľ Škoda Auto Slovensko Jaroslav Hercog.

Najpredávanejší elektromobil

Okrem tradičných modelov eviduje slovenské zastúpenie automobilky aj zvýšený záujem o elektrické modely. Plne elektrické SUV Škoda Enyaq patrí na Slovensku medzi najpredávanejší elektromobil. Za prvé tri mesiace roka 2024 sa predalo 101 vozidiel z rodiny Enyaq.

V tomto roku bude Škoda Auto Slovensko pokračovať v modelovej ofenzíve, na trh prídu elektrifikované modely v podobe plug-in hybridných prevedení Superb a Kodiaq a predstaví sa aj plne elektrický, úplne nový model Elroq.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jaroslav Hercog
Firmy a inštitúcie ŠKODA AUTO Slovensko