VW Golf GTI TCR bol predstavený u jazera Wörthersee

VW Golf GTI TCR bol predstavený u jazera Wörthersee!

U jazera Wörthersee sa každoročne stretávajú fanúšikovia a vlastníci Golfu GTI všetkých generácií. Ide o udalosť, na ktorej sa stretne veľmi veľa ľudí a to je príležitosť aj pre dobrú reklamu. O tú sa nenechala pripraviť nemecká automobilka Volkswagen a pre všetkých priaznivcov GTI si pripravila niečo špeciálne.

Práve na tomto mieste predstavil Volkswagen svoju novinku, a to koncept Golf GTI TCR. I keď ide zatiaľ len o koncept, od sériovej výroby nemá vôbec ďaleko a podľa priebežných informácií by sa mal predávať už koncom tohto roka. Nie je však známe, či bude počet vyrobených kusov obmedzený.

Pod kapotou tohto konceptu sa ukrýva preplňovaný dvojliter s výkonom 213 kW, ktorý bude spolupracovať so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou DSG cez diferenciál so spojkami VAQ. Samosvorný diferenciál patrí do štandartnej výbavy. Za príplatok dostanete deväťnásťpalcové kolesá, adaptívne tlmiče alebo titánový výfuk. Maximálna rýchlosť je stanovená na 250 km/h, no na požiadanie vám túto hranicu dokážu posunúť až na 264 km/h. Vďaka tomuto číslu pôjde o najrýchlejší sériový model GTI.

Cena konceptu Golf GTI TCR zatiaľ nie je známa a na tú si budeme musieť ešte počkať. Zatiaľ si môžete pozrieť fotogalériu tejto novinky.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Volkswagen