Blahová uspela v spore s Čistým dňom. Dobré meno vtedy organizácia nemala, tvrdí súd

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Natália Blahová
Exposlankyňa NR SR za stranu SaS Natália Blahová. Foto: archívne, SITA/Marko Erd

Krajský súd v Trnave dnes potvrdil zamietnutie žaloby neziskovej organizácie Čistý deň na bývalú poslankyňu parlamentu Natáliu Blahovú za neoprávnený zásah do dobrej povesti právnickej osoby.

Informovala o tom Blahová s tým, že rozsudok je právoplatný.

Žiadali odškodné a ospravedlnenie

Čistý deň od nej žiadal ospravedlnenie a zaplatenie čiastky 60-tisíc eur za 105 výrokov v parlamente, ktoré odzneli v roku 2017 v súvislosti s odvolávaním ministra práce, sociálnych veci a rodiny Jána Richtera, a ktoré mali poškodiť dobré meno tejto organizácie.

Okresný súd v Trnave zamietol žalobu neziskovej organizácie Čistý deň v máji minulého roku. Právna zástupkyňa Čistého dňa Zuzana Tománková Miková označila rozhodnutie súdu za prekvapivé, proti rozsudku sa odvolala.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Dobré meno nemali

V prípade preukázania v spore, že právnická osoba v čase tvrdeného neoprávneného zásahu dobrú povesť nemala, je možný len ten záver, že do dobrej povesti nemohlo byť zasiahnuté,“ citovala na sociálnej sieti z právoplatného rozsudku Blahová. Súd zatiaľ právoplatne rozhodol len o jednej z piatich žalôb, ktorým čelí.

Čistý deň poskytoval v Galante resocializáciu drogovo závislým mladým ľuďom. V roku 2016 poslankyňa Národnej rady SR Natália Blahová (vtedy SaS) otvorila kauzu možného sexuálneho zneužívania v tomto zariadení. V dôsledku kauzy prišla nezisková organizácia Čistý deň o akreditáciu ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny. Súdy v súvislosti s činnosťou Čistého dňa odsúdili dvoch zamestnancov za sex s neplnoletými chovankyňami zariadenia.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ján RichterNatália BlahováZuzana Tománková Miková
Firmy a inštitúcie Čistý deňKrajský súd v TrnaveNárodná rada SROkresný súd v TrnaveSaS Sloboda a Solidarita