Ďalšie obmedzenia na tatranských železniciach, vlaky nepôjdu medzi Starým Smokovcom a Vyšnými Hágmi

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Zmodernizované vlaky v Poprade
Foto: archívne, SITA/Mária Frisová
Tento článok pre vás načítala AI.

Pre pokračujúcu úpravu infraštruktúry na Tatranských elektrických železniciach (TEŽ) bude opäť obmedzená osobná doprava. Tentokrát na úseku Starý Smokovec – Vyšné Hágy 29. a 30. apríla, ako aj 2. a 3. mája. Počas týchto štyroch dní nebudú vlaky premávať päť hodín, cestujúci môžu za ne medzi 8:00 a 13:00 využiť náhradnú autobusovú dopravu.

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) o tom informuje na svojom portáli, pričom predpokladá meškanie vlakov dotknutých výlukou v trvaní asi 15 minút, ale pri väčšom oneskorení nezaručuje čakanie prípojných spojov.

Náhradná autobusová doprava vedie popri železničnej trati po trase so zastávkami Starý Smokovec – Nový Smokovec – Sibír – Tatranské Zruby – Tatranská Polianka – Danielov dom – Nová Polianka – Vyšné Hágy. Úsek Starý Smokovec – Vyšné Hágy má 9 kilometrov, je súčasťou trate Poprad-Tatry – Starý Smokovec – Štrbské Pleso s 15 zastávkami, vrátane východzej a cieľovej, a dlhej 29 kilometrov.

Nedávno boli na TEŽ výluky aj na úsekoch Poprad-Tatry – Starý Smokovec (13 kilometrov) v dňoch 8.-11., 15.-18. apríla a Starý Smokovec – Tatranská Lomnica (6 kilometrov) od 22. do 25. apríla. Počas obmedzení trvajúcich denne šesť, resp. päť hodín, vlaky tiež nahradila autobusová doprava.

Informácie o aktuálnych výlukách a iných obmedzeniach na železniciach sú zverejnené na https://www.zssk.sk/vyluky/.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie ZSSK Železničná spoločnosť Slovensko