Blesky a dažde zabili v Pakistane najmenej 36 ľudí, úrady vyhlásili na juhozápade krajiny výnimočný stav (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Počasie v Pakistane
Ľudia sa brodia cez zaplavenú ulicu spôsobenú silným dažďom v Pesavare, Pakistane, v pondelok 15. apríla 2024. Blesky a silné dažde zabili desiatky ľudí, hlavne poľnohospodárov, v celom Pakistane za posledné tri dni, uviedli úrady v pondelok, keď vláda vyhlásila v krajine núdzový stav po nočných zrážkach, aby sa predišlo ďalším obetiam a škodám. Foto: SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Blesky a silné dažde zabili v Pakistane počas ostatných troch dní najmenej 36 ľudí, väčšinou farmárov. V pondelok o tom informovali pakistanské úrady. V krajine medzičasom vyhlásili výnimočný stav.

Väčšina úmrtí nastala, keď blesk zasiahol farmárov zbierajúcich pšenicu a keď dažde spôsobili zrútenie domov vo východnej provincii Pandžáb.

Dážď cez víkend bičoval aj hlavné mesto Islamabád a zabil sedem ľudí v juhozápadnej provincii Balúčistan. Osem ďalších osôb zomrelo v oblastiach na severozápade krajiny pri hraniciach s Afganistanom.

V Afganistane silné záplavy spôsobené sezónnymi dažďami pripravili o život 33 ľudí a ďalších 27 ďalších obyvateľov utrpelo zranenia.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať