Boli na palube štátneho lietadla aj rodinní príslušníci? SNS žiada Čaputovú o zoznam pasažierov pracovnej cesty v USA

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Zuzana Čaputová
Na snímke prezidentka SR Zuzana Čaputová. Foto: SITA/Sean Kilpatrick/The Canadian Press via AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Slovenská národná strana (SNS) vyzýva prezidentku Zuzanu Čaputovú, aby v súvislosti s pracovnou cestou v Kanade a v Spojených štátoch amerických bezodkladne zverejnila zoznam každého pasažiera na palube štátneho lietadla, ako aj zdokladovala úhrady ubytovania.

„Slovenská národná strana má vážne podozrenie, že na palube štátneho lietadla boli rodinní príslušníci, ktorí tam nemali čo robiť. Súčasne z informácií, ktorými disponujeme, je zrejmé, že išlo o sponzorov a blízke osoby, ktoré sa priamo alebo nepriamo podieľali na financovaní prezidentskej kampane Zuzany Čaputovej,“uvádzajú národniari vo svojom príspevku na sociálnej sieti.

SNS upozorňuje, že v prípade, že prezidentská kancelária predmetné informácie nezverejní, požiadajú o ne v súlade so zákonom o slobodnom prístupe k informáciám.

„Ak prezidentka nemá čo tajiť, veríme, že bezodkladne zoznam osôb ako aj doklady o úhrade ubytovania zverejní. Je nepredstaviteľné, aby prezidentka napodobňovala správanie Richarda Sulíka, ktorý so štátnymi peniazmi nakladal v prospech blízkych osôb SaS a dokonca narýchlo zhotovil zmluvu s vlastnou dcérou o právnom poradenstve,“hovorí SNS.

„Veríme, že predmetné informácie vyvrátia akékoľvek podozrenie. V prípade, že tomu tak nebude, vyzývame všetkých, ktorí nemali čo robiť na palube štátneho lietadla, aby refundovali všetky svoje náklady,“ uzatvárajú svoj status národniari.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Andrej DankoRichard SulíkZuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie SNS Slovenská národná strana