Britská ministerka Bravermanová rezignovala na svoju funkciu, vyjadrila obavy nad vládou krajiny

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Suella Braverman
Foto: SITA/AP

Britská ministerka vnútra Suella Bravermanová rezignovala na svoju funkciu po tom, ako poslala oficiálny dokument zo svojho súkromného e-mailu. Politička vo svojom rezignačnom liste premiérke Liz Trussovej priznala porušenie vládnych bezpečnostných pravidiel. Ministrom vnútra sa stane niekdajší šéf rezortu dopravy Grant Shapps. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

„Urobila som chybu, prijímam zodpovednosť, rezignujem,“ vyhlásila Bravermanová. Tiež vyjadrila obavy o „smere, ktorým sa uberá táto vláda“. „Nielenže sme porušili kľúčové sľuby, ktoré sme sľúbili našim voličom, ale mám vážne obavy o záväzok tejto vlády dodržiavať záväzky vyplývajúce z programového vyhlásenia, ako je zníženie celkového počtu migrácií a zastavenie nelegálnej migrácie, najmä nebezpečných plavieb malých člnov,“ uviedla.

Kritika od Bravermanovej prichádza v čase, keď sa premiérka usiluje udržať pri moci, aj keď čoraz viac členov jej Konzervatívnej strany volá po jej rezignácii. Trussová v stredu vystúpila v parlamente, aby zodpovedala otázky poslancov. Pri tejto príležitosti sa členom parlamentu ospravedlnila za chyby, ktoré počas vlády urobila.

Urobila tak po tom, čo minister financií Jeremy Hunt v pondelok zrušil jej ekonomický plán. Pre daný plán v piatok odvolala z postu ministra financií Kwasiho Kwartenga.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Grant ShappsLiz TrussováSuella Bravermanová