Bruce Springsteen predal kompletnú hudobnú produkciu, spoločnosť Sony zaplatila pol miliardy dolárov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Bruce Springsteen
Americký spevák Bruce Springsteen. Foto: archívne, SITA/AP

Americký spevák Bruce Springsteen predal svoju kompletnú hudobnú produkciu a vydavateľské práva na ňu spoločnosti Sony za 500 miliónov dolárov. Ako uvádza spravodajský web BBC, mediálna korporácia Sony tak získala do svojho vlastníctva 20 štúdiových albumov vrátane klasík ako Born To Run, The River a Born In The USA.

Hudba 72-ročného interpreta vygenerovala vlani príjmy vo výške približne 15 miliónov dolárov. BBC podotýka, že Springsteen sa odhodlal k podobnému kroku, aký v minulosti učinili Bob Dylan, Blondue či David Bowie.

Takéto dohody poskytujú umelcom a ich majetku okamžitú finančnú istotu, zatiaľ čo držitelia práv dúfajú, že budú profitovať z budovania nových zdrojov príjmov z hudby prostredníctvom filmových a televíznych licencií, reklamných predmetov či rôznych cover verzií.

Springsteen, ktorého dcéra Jessica sa často zúčastňuje na jazdeckých podujatiach v Šamoríne, je jedným z najúspešnejších rockových hudobníkov všetkých čias.

Debutoval nahrávkou Greetings From Asbury Park, N.J (1973) a prvý veľký hit Born To Run vydal o dva roky neskôr. Springsteen má zatiaľ na konte 20 cien Grammy, dva Zlaté glóbusy, Oscara a od roku 1999 je členom Rock’n’rollovej siene slávy.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Bruce Springsteen