Calzona nominoval na júnové kvalifikačné zápasy 28 hráčov, vrátane dvoch zranených obrancov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Francesco Calzona
Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Francesco Calzona. Foto: archívne, SITA/Martin Medňanský.

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Francesco Calzona nominoval na júnové súboje proti výberom Islandu a Lichtenštajnska v kvalifikácii o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy do Nemecka 28 hráčov – troch brankárov, deviatich obrancov, ôsmich stredopoliarov a ôsmich útočníkov.

Zdravotné problémy hráčov

V nominácii je aj stredopoliar Marek Hamšík, ktorý sa vlani rozlúčil s reprezentáciou a nedávno oznámil aj to, že po sezóne 2022/2023 končí kariéru profifutbalistu. Prišiel však pomôcť národnému tímu, v ktorom chýbajú viacerí hráči pre zranenia. Zo známych mien nie sú v nominácii Ondrej Duda, Laszlo Bénes, Adam Zreľák, Lukáš Haraslín či Ladislav Almási. Nateraz otázny je zdravotný stav nominovaných obrancov Milana Škriniara a Ľubomíra Šatku.

„Viacerí hráči mali zdravotné problémy, ani Šatka ešte nie je fit. Niektorí chalani mali dovolenky, takže preto je nominácia širšia. So Škriniarom som volal a je pozitívne naladený. Mal dlhšiu pauzu, ale garantoval, že na zápasy bude pripravený,“ objasnil Calzona nomináciu na piatkovej tlačovej konferencii.

Neoznámil meno kapitána výberu SR, rozhodnú vraj o ňom samotní hráči. Povolaný bol aj Vladimír Weiss mladší, no ten podľa slov trénera pozvánku odmietol a poprial spoluhráčom veľa šťastia.

Pred nami je ťažký zápas

Od 5. do 9. júna boli Slováci v Šamoríne a od 11. júna sa presťahujú do Senca, kde sa budú pripravovať na kvalifikačné stretnutia. V sobotu 17. júna o 20.45 h nastúpia v Reykjavíku proti výberu Islandu a v utorok 20. júna tiež o 20.45 h vo Vaduze proti tímu Lichtenštajnska.

„Island má veľmi kvalitného nového trénera, ktorý viedol silné národné tímy a mal výborné výsledky. Musíme si ho naštudovať, lebo zatiaľ nepoznáme jeho štýl. Riadime sa tým, aké tímy viedol a akú históriu má islandský futbal. Hovoria o sebe, že chcú ísť na Euro. Bude to teda ťažký zápas, ale my naň budeme pripravení. Musíme získať čo najviac bodov, lebo vieme, aké náročné duely na náš čakajú v septembri,“ povedal Calzona o najbližšom súperovi.

Slovenskí futbalisti odohrali v kvalifikácii na ME 2024 už dva zápasy koncom marca. Najskôr 23. marca remizoval v Trnave s výberom Luxemburska 0:0 a o tri dni neskôr zdolali v Bratislave tím Bosny a Hercegoviny 2:0. V tabuľke J-skupiny im patrí druhá priečka so ziskom štyroch bodov.

Nominácia slovenskej futbalovej reprezentácie na júnové zápasy kvalifikácie o postup na ME 2024 do Nemecka:

Brankári: Henrich Ravas, Marek Rodák, Martin Dúbravka
Obrancovia: Peter Pekarík, Michal Tomič, Ľubomír Šatka, Dávid Hancko, Vernon De Marco, Norbert Gyömbér, Milan Škriniar, Denis Vavro, Martin Valjent
Stredopoliari: Artur Gajdoš, Christián Herc, Patrik Hrošovský, Stanislav Lobotka, Juraj Kucka, Tomáš Suslov, Marek Hamšík, Matúš Bero
Útočníci: Róbert Mak, Dávid Ďuriš, Ivan Schranz, Erik Jirka, Róbert Polievka, Róbert Boženík, David Strelec, Ľubomír Tupta

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Adam ZreľákFrancesco CalzonaLadislav AlmásiLászló BénesĽubomíra ŠatkuLukáš HaraslínMarek HamšíkMilan ŠkriniarOndrej DudaVladimír Weiss