Čechov čaká dôležitý zápas v boji o ME 2024, no tréner Šilhavý vyradil z kádra trojicu skúsených opôr

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Jaroslav Šilhavý
Tréner českej futbalovej reprezentácie Jaroslav Šilhavý. Foto: SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Českú futbalová reprezentáciu v pondelok čaká rozhodujúci zápas v závere kvalifikácie o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy do Nemecka, no v krajine namiesto taktiky či zostavy majú inú starosť.

Porušenie interných pravidiel

V nedeľu totiž hlavný kouč Jaroslav Šilhavý vyradil z kádra tri opory – Vladimíra Coufala, Jakuba Brabca a Jana Kuchtu.

Spomenuté trio totiž v noci zo soboty na nedeľu „zásadným spôsobom porušilo interné pravidlá reprezentácie a s okamžitou platnosťou opustilo akciu národného tímu“.

Ako informuje web iDnes.cz, Coufal, Brabec a Kuchta boli v olomouckom nočnom klube, na fotografiách sa s nimi objavil aj člen výkonného výboru Futbalovej asociácie Českej republiky (FAČR) Tomáš Neumann. Brabec na klubovej úrovni pôsobí v gréckom Arise Solún, Coufal je oporou anglického West Hamu United a Kuchta hráva v Sparte Praha.

Remíza s Poľskom

Česi v piatok remizovali v Poľsku 1:1 a svojho severného suseda vyradili z boja o postup na ME prostredníctvom kvalifikácie. Sami však musia v domácom súboji proti Moldavsku získať aspoň bod, hrať sa bude v Olomouci. V opačnom prípade by ich čakali v marci 2024 súboje play-off.

Ako pripomína web iDnes.cz, už v minulosti riešili v českej futbalovej reprezentácii podobné aféry. V marci 2007 po kvalifikačnej prehre s Nemcami 1:2 bulvár nachytal niekoľko hráčov národného tímu na večierku, na ktorom nechýbali alkohol ani prostitútky.

Rezignácia kouča

Vtedajší kouč Karel Brückner chcel rezignovať. Národný tím vtedy dostal pokutu milión korún (v prepočte približne 41-tisíc eur, pozn.) a na ďalších zrazoch výprava bývala v iných hoteloch. Česi vtedy postúpili na ME 2008.

O dva roky neskôr po prehre so Slovákmi 1:2 vyfotil bulvár niekoľko reprezentantov v reštaurácii na pražských Hradčanoch a aj keď už bolo oficiálne po zraze národného tímu, aj tento fakt prispel k odvolaniu kouča Petra Radu.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jakub BrabecJaroslav Šilhavý
Firmy a inštitúcie FAČR Futbalová asociácia Českej republikySparta PrahaWest Ham United