Český prezident Zeman navštívi Slovensko, vo Vysokých Tatrách sa stretne s Kiskom aj Pellegrinim

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Zeman, Kiska
Sprava: Prezident SR Andrej Kiska a prezident Českej republiky Miloš Zeman. Foto: SITA/Branislav Bibel

BRATISLAVA 3. apríla (WebNoviny.sk) – V duchu tradície nadštandardných slovensko-českých vzťahov povedie prvá oficiálna zahraničná cesta českého prezidenta Miloša Zemana na Slovensko. Staronový prezident Českej republiky Miloš Zeman pricestuje na pozvanie prezidenta Andreja Kisku vo štvrtok 5. apríla na návštevu Slovenskej republiky, ktorá sa po vzájomnej dohode uskutoční vo Vysokých Tatrách.

Okolo Štrbského plesa prejdú na koči

Agentúru SITA o tom informoval Martin Lipták z tlačového oddelenia Kancelárie prezidenta SR. Rozhovory hláv štátov sa zamerajú predovšetkým na ďalší rozvoj spolupráce medzi oboma krajinami, ktorý sa v tomto roku nesie aj v znamení významných spoločných výročí.

Prezidenta ČR oficiálne privítajú vo štvrtok predpoludní v Grand Hotel Kempinski na Štrbskom plese. Následne sa uskutočnia rokovania Andreja Kisku a Miloša Zemana, o ktorých budú okolo poludnia prezidenti informovať na spoločnej tlačovej konferencii. Po slávnostnom obede je na programe spoločná jazda prezidentov v koči okolo Štrbského plesa a aj ochutnávka slovenských špecialít.

Obhájil post českého prezidenta

Na 17:00 je naplánované stretnutie prezidenta ČR s predsedom vlády SR Petrom Pellegrinim. Český prezident odcestuje späť do vlasti v piatok 6. apríla. Zeman bol na Slovensku aj na svojej poslednej návšteve pred znovuzvolením 12. decembra 2017.

Post prezidenta Českej republiky obhájil Miloš Zeman vo voľbách, ktoré sa konali 26. a 27. januára. V druhom kole hlasovania získal 51,36 percenta hlasov a svojho súpera, bývalého predsedu Akadémie vied Českej republiky Jiřího Drahoša, ktorý mal u voličov 48,63-percentnú podporu, porazil o 152 184 hlasov.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Andrej KiskaMiloš ZemanPeter Pellegrini