V Tatranskej Lomnici už zasnežujú Čučoriedky, lyžiarsku sezónu chcú spustiť čím skôr

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Vysoké Tatry
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

V lyžiarskom stredisku v Tatranskej Lomnici vo Vysokých Tatrách už začali zasnežovať, a to na svahu Čučoriedky západ. Informoval o tom hovorca prevádzkovateľa lyžiarskych stredísk Marián Galajda, podľa ktorého využili vhodné poveternostné podmienky.

Dôležité je dlhodobé ochladenie

Každoročne zvyknú v strediskách v Tatranskej Lomnici a na Štrbskom Plese zasnežovať zjazdovky približne v tejto dobe, keď teploty poklesnú na -5 stupňov Celzia.

Uvidíme, ako dlho toto ochladenie vydrží. Nemôžeme si dovoliť zasnežovať vo chvíli, keď predpoveď bude v noci síce ponúkať -5 stupňov, ale počas dňa 9 stupňov Celzia. Je teda dôležité, aby tam bola vyhliadka dlhodobejšieho ochladenia,“ skonštatoval Galajda.

Sezóna trvala päť mesiacov

V prípade vhodných poveternostných podmienok by chceli spustiť lyžiarsku sezónu najskôr na Štrbskom Plese, a to od 10. decembra. Tatranská Lomnica má prísť na rad o týždeň neskôr 17. decembra.

Zatiaľ posledná lyžiarska sezóna trvala vo Vysokých Tatrách takmer päť mesiacov. Bola podstatne dlhšia oproti tej predošlej, keď sa pre pandémiu a s ňou spojené opatrenia lyžovalo iba 31 dní.

Najvyššie položená zjazdovka v Lomnickom sedle v stredisku Tatranská Lomnica bola v dennej prevádzke až do mája, dlho sa lyžovalo aj na Štrbskom Plese.

Agentúra SITA vydá k správe zvukovú správu.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Marián Galajda