Danko pohoršený z obrazu Dúbravského: Je to úchylné a perverzné. Toto nie je žiadne umenie, odkazuje (video)

Predseda SNS Andrej Danko.
Predseda SNS Andrej Danko. SITA
Tento článok pre vás načítala AI.

Ministerku kultúry Martinu Šimkovičovú pobúrilo vystavenie obrazu slovenského maliara Andreja Dúbravského v priestoroch Galérie Slovenského rozhlasu, na ktorom sú vyobrazení dvaja bozkávajúci sa nahí muži. Pohoršenie nad kontroverznou maľbou vyjadril aj predseda SNS Andrej Danko.

>>> Celý rozhovor s Andrejom Dankom

„Do priestorov Slovenského rozhlasu takýto obraz rozhodne nepatrí, a za tým si stojím,“ vyhlásila ministerka Šimkovičová v TV Slovan. „Obézny chlap, ktorého drží útly chlapec medzi nohami, je pre mňa niečo, čo nie je prípustné,“podotkla ďalej Šimkovičová.

Kontroverzný obraz

Maľbu kritizoval aj predseda SNS Andrej Danko. „Neviem, či ste videli ten úchylný obraz vo foyeri Slovenského rozhlasu? Jeden starší tučný chlap sa tam bozkáva s chudým chlapom. Je to úchylné, perverzné a choré. To nie je žiadne umenie,“ povedal Danko v rozhovore pre agentúru SITA.

Celú reakciu Andreja Danka na obraz Dúbravského si pozrite vo videu:

Koho Dúbravský namaľoval?

Andrej Dúbravský sa otvorene sa hlási ku queer identite. Na jeho instagramovom profile nájdeme maľbu veľmi podobnú hore uvedenému dielu, kde autor informuje, že inšpiráciou mu bol istý muž pod prezývkou Racuda, ktorého obdivuje a sleduje. Dotyčný muž vystupuje v gay porne a prezentuje sa aj na platforme OnlyFans.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoAndrej DúbravskýMartina Šimkovičová
Firmy a inštitúcie SNS Slovenská národná strana