Demokrati sú po odmietnutí KDH pripravení rokovať s ďalšími stranami, vyjadrili sa aj k spolupráci s Matovičom a Sulíkom

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
NR SR: Rokovanie 81. schôdze
Zľava: Nezaradení Poslanci NR SR Tomáš Valášek a Miroslav Kollár Foto: archívne, SITA/Diana Černáková

Strana Demokrati je pripravená rokovať o spolupráci s ďalšími programovo blízkymi stranami. „Nie však v rovine, že zoberte mňa alebo Eduarda Hegera na kandidátku. Naša prioritná motivácia je nájsť cestu, ako získať čo najviac hlasov voličov na to, aby tu vznikla vláda, v ktorej nebude Robert Fico ani Republika,“ povedal podpredseda strany Demokrati Miroslav Kollár v relácii Karty na stôl týždenníka Plus 7 dní.

Vysoká programová zhoda s KDH

Pripomenul, že ponuka Demokratov na spoluprácu s Kresťanskodemokratickým hnutím (KDH) stále trvá, aj keď KDH sa k nej stavia odmietavo.

Keď sme si prešli náš program a program KDH, je tam na 80 – 90 percent zhoda. V týchto časoch sa pozerať na tých desať percent, ktoré nás rozdeľujú, považujem za politicky hlúpe a naivné,“ skonštatoval.

Na otázku, či si vie strana Demokrati predstaviť povolebnú spoluprácu s hnutím Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, odpovedal, že akákoľvek vláda, v ktorej bude sedieť Igor Matovič a Richard Sulík, má zarobené na rýchly rozpad.

Heger situáciu podcenil

Miroslav Kollár je presvedčený, že počas tohto volebného obdobia sa niečo vláde podarilo a niečo nie, a podotýka, že všetci si predstavovali fungovanie vlády inak.

Ale keď tam máte takéto dva prvky, ako je Richard Sulík a Igor Matovič, a navyše do toho aj biznis skupinu okolo Borisa Kollára, je to naozaj zložité,“ zhodnotil.

Eduard Heger (Demokrati) podľa jeho slov urobil tú chybu, že si myslel, že sa dá ukočírovať osobný spor Sulíka s Matovičom. „Dnes vidí, že to nebola predstava naplniteľná. Ako sám hovorí, to sú dvaja chlapci, z ktorých jeden drží bandasku s benzínom a druhý zápalky,“ poznamenal Kollár.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Boris KollárEduard HegerIgor MatovičMiroslav KollárRichard SulíkRobert Fico
Firmy a inštitúcie Hnutie RepublikaKDH Kresťanskodemokratické hnutieOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiStrana Demokrati