Divadlo Pavla Országha Hviezdoslava sa stalo terčom útoku, neznámy muž rozbil dvere (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Divadlo Pavla Országha Hviezdoslava
Neznámy muž rozbil sklo na vstupných dverách Divadla Pavla Országha Hviezdoslava v Bratislave. Foto: SITA/Milan Illík, www.facebook.com - koláž SITA Webnoviny
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 11. novembra, 22:14

Divadlo Pavla Országha Hviezdoslava (DPHO) sa v nedeľu večer 10. decembra stalo terčom útoku. Informuje TV Joj na svojej stránke Noviny.sk.

Neznámy muž v krémovom kabáte sa snažil najprv dostať dovnútra bratislavského divadla. Keď žiadne nedokázal otvoriť, rozbil sklenenú výplň na vchodových dverách a potom ušiel. Zvuk rozbitého skla počul známy herec a komik Ludwig Bagin, ktorý išiel práve okolo.

„Veľmi rýchle, že hrdina na tento spôsob on mi niečo zašomral a opitý odchádzal ďalej. Bol pomerne agresívny, ale nie fyzicky voči mne, už si to vybil na budove,“ povedal Bagin.

„Nevyzeralo to úplne, ako náhodný útok. Je možné, že po všetkom tom, čo sa dialo s DPOH, niekto spravodlivým hnevom rozhorčeným hájac Hviezdoslavovu hlavu, si to s tým divadlom vybavil,“ uviedla riaditeľka divadla Valeria Schulczová.

O celom incidente už bola upovedomená polícia, ktorá sa prípadu venuje. Po páchateľovi skutku policajti v súčasnosti intenzívne pátrajú, ďalšie okolnosti tohto incidentu sú predmetnom objasňovania,“ informovala polícia.

Viac si o prípade prečítajte na stránke Noviny.sk.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ludwig Bagin
Firmy a inštitúcie Mestské divadlo P. O. Hviezdoslava