Eurovea 2 má právoplatné stavebné povolenie

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Eurovea 2 namestie.jpg
Foto: JTRE

Projekt Eurovea 2 z dielne developera JTRE získal definitívne zelenú na výstavbu. Právoplatné stavebné povolenie dostalo rozšírenie nákupného centra Eurovea, prvý slovenský mrakodrap Eurovea Tower, rezidencie Riverside, administratívne budovy Pribinova X a Pribinova Y i podzemné garáže. Súčasťou výstavby v rámci mestskej štvrte Eurovea City pri nábreží Dunaja sú aj nové verejné priestory a športoviská.

„Eurovea 2 si vyžiadala viacročné prípravy, počas ktorých sme intenzívne komunikovali a zlaďovali svoje predstavy s odborníkmi, zástupcami magistrátu, mestských častí, so zástupcami ich odborných útvarov, s vlastníkmi dotknutých nehnuteľností, ako aj s verejnosťou. Naším cieľom je komplexné a premyslené dobudovanie celej zóny,“ hovorí výkonný riaditeľ JTRE Pavel Pelikán.

Eurovea riverside.jpg
Foto: JTRE

V lete začala Eurovea 2 predaj bytov, o ktoré je veľký záujem. V 168-metrovom mrakodrape Eurovea Tower a bytovom dome Riverside je v súčasnosti predaných už 292 bytov, teda takmer 60 percent z celkového počtu 488 bytov.

„Veľký záujem o bývanie v Eurovea 2 bezprostredne po spustení predaja nám potvrdzuje dobré nastavenie projektu, ktorý kupujúcich skutočne oslovil. Veríme, že v Eurovea City si nájdu svoje obľúbené miesta nielen obyvatelia bytov a užívatelia kancelárií, ale aj všetci návštevníci zóny. Tešiť sa môžu na veľký nábrežný park s výmerou 25-tisíc štvorcových metrov aj celkom nový aktivity park inšpirovaný svetovými metropolami rozdelený na tri zóny podľa vekových kategórií, ktorý oživí aj doteraz nevyužitý priestor pod Mostom Apollo. Na Pribinovej ulici pribudne nová stromová alej. Tiež máme ambíciu spojiť nábrežie pred Eurovea so zastávkou MHD na moste. Všetko sú to plány, ktoré môžu obohatiť život obyvateľov Bratislavy a pripútať ich ešte viac k našej rieke,“ dodáva Pavel Pelikán.

Eurovea tower interier.jpg
Foto: JTRE

Prípravná fáza výstavby Eurovea 2 sa začala po získaní územného rozhodnutia v marci 2019. Na základe právoplatného stavebného povolenia sa ešte v decembri spustí realizácia základov stavieb. Po ukončení prípravných prác vo februári 2020 sa začnú realizovať na všetkých objektoch železobetónové konštrukcie.

Dokončenie rozšírenia nákupného centra Eurovea je plánované do konca roka 2022 a byty v prvom slovenskom mrakodrape budú odovzdané majiteľom v druhej polovici roku 2023. V týchto termínoch budú dokončené aj úpravy bulváru Pribinova, dunajská promenáda vrátane zelene, ihrísk a všetky verejné priestory.

Eurovea tower.jpg
Foto: JTRE

O JTRE:

Spoločnosť pôsobí na trhu nehnuteľností od roku 1996. Vďaka rozsahu a kvalite realizovaných projektov patrí medzi lídrov v oblasti realitného developmentu na Slovensku. Realizuje kancelárske, rezidenčné, hotelové, priemyselné, obchodné a polyfunkčné projekty, pričom ako jediný developer buduje celé mestské štvrte na území Bratislavy. K najvýznamnejším projektom patria najvyššie obytné veže na Slovensku Panorama Towers, mestská štvrť Zuckermandel pod Bratislavským hradom, rezidenčné projekty Klingerka, Fuxova, Karloveské rameno, Zelené terasy Devín, administratívne komplexy Westend, Pribinova 19 či Landererova 12, nákupné centrum EPERIA v Prešove či nábrežná štvrť Eurovea City s prvým mrakodrapom na Slovensku.

Viac informácií o aktuálnych aktivitách spoločnosti JTRE nájdete na:

Inzercia

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Eurovea