Fajčenie v priestoroch parlamentu aj marenie výboru. Liberáli chcú odvolať Huliaka

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Rudolf Huliak
Poslanec parlamentu za Slovenskú národnú stranu Rudolf Huliak. Foto: archívne, SITA/Milan Illík
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 19. apríla, 17:55

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) podá na najbližšej schôdzi parlamentu návrh na odvolanie Rudolfa Huliaka z postu predsedu parlamentného výboru pre pôdohospodárstvo a životné prostredie. Informoval o tom poslanec Alojz Hlina (SaS).

Huliak podľa Hlinu v primeranej miere zodpovedá aj za vývoj na ministerstvách, ktoré sú v gescii výboru, teda pôdohospodárstva a životného prostredia. Ako dodal poslanec SaS, situácia v nich je zúfalá.

Huliak obštruuje a marí zasadenie výboru

„V rámci ministerstva životného prostredia je šéfom Tatranského národného parku pytliak, pobehujú nám tu medvede, rezort ich chce zaradiť medzi zemetrasenia a pandémie, celé ministerstvo je skôr obchodnícke,“ vysvetlil Hlina a zároveň dodal, že „sme jediná krajina v Európskej únii, ktorá nevyplatila poľnohospodárov“.

Hlina doplnil, že Huliak zasadanie výboru marí a obštruuje. „Z opozície nás je vo výbore päť. Nie sme tak schopní dosiahnuť, aby bol výbor uznášaniaschopný, chýba jeden koaličný poslanec. Len v prípade platieb pre farmárov boli zmarené minimálne dva výbory. V agende životného prostredia tiež,“ vysvetlil Hlina. A spomenul aj Huliakovo fajčenie v priestoroch parlamentu s tým, že verejnosť podľa neho vníma porušovanie nariadení citlivo.

Hnutie Slovensko podporí návrh na odvolanie

Poslanecký klub hnutia Slovensko podporí návrh na odvolanie Huliaka z postu predsedu výboru pre pôdohospodárstvo a životné prostredie, Uviedol to člen tohto výboru Rastislav Krátky (hnutie Slovensko) s tým, že ich k tomu vedie opakovaná skúsenosť s obmedzovaním diskusie počas otvorených zasadnutí výboru.

„Keď k tomu pridáme nevyberané spôsoby a znižovanie kredibility výboru cez rôzne osobné excesy, nie je nad čím váhať. Pán Huliak bol v minulosti navrhnutý stranou SNS na ministra životného prostredia. Myslím, že svojím pôsobením na poste predsedu výboru ukázal, že nevymenovať ho za ministra bolo správne,“ dodal Krátky.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Alojz HlinaRastislav KrátkyRudolf Huliak
Firmy a inštitúcie Matovičovo hnutie SlovenskoMŽP Ministerstvo životného prostredia SRSaS Sloboda a SolidaritaSNS Slovenská národná strana