Fantastický Metelka získal na majstrovstvách sveta v dráhovej paracyklistike druhé striebro

Jozef Metelka
Slovenský paracyklista Jozef Metelka. Foto: archívne, www.facebook.com

Slovenský reprezentant Jozef Metelka skončil druhý v kategórii C4 v šprintérskej disciplíne 200 m s letmým štartom na majstrovstvách sveta v dráhovej paracyklistike v kanadskom Miltone. Metelka dosiahol čas 11,376 s, zdolal ho iba Američan Justin Widhalm (11,095).

Na 200 m s letmým štartom sa medaily neudeľujú. Disciplína je súčasťou novej paralympijskej disciplíny omnia, ktoré zahŕňa stíhacie preteky na 4 km, 1 km s pevným štartom, scratch a už spomenutý šprint na 200 m s letmým štartom.

Kilometer s pevným štartom sa už uskutočnil. Metelka v ňom vybojoval striebornú medailu. Znamená to, že v priebežnom súčte po dvoch disciplínach omnia je Metelka jeho lídrom. Na konte má 78 bodov, Widhalm na druhom mieste má o dva body menej. „Všetky ostatné disciplíny okrem šprintu sa hodnotia aj samostatne,“ informuje portál Slovenského paralympijského výboru.

Tridsaťtriročný rodák z Piešťan Metelka bude v Miltone najbližšie štartovať v sobotu v stíhacích pretekoch na 4 km, kde obhajuje šesť titulov majstra sveta. V nedeľu potom príde na rad scratch.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom