Fico chce ministrom zvýšiť platy. Remišová hovorí o výsmechu a zvrátenosti (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
VLÁDA: Reakcia na vystúpenie prezidentky v NR SR
Predseda vlády SR Robert Fico (v popredí) počas tlačového vyhlásenia premiéra SR a členov vlády na Úrade vlády SR. Foto: Archívne, SITA/Milan Illík.
Tento článok pre vás načítala AI.

Premiér SR Robert Fico uviedol vo videu na sociálnej sieti, že platy ministrov sú nízke a bolo by potrebné ich zvýšiť. Argumentuje tým, že majú väčšiu záťaž a zodpovednosť, ako parlamentní poslanci.

Zároveň však od ministrov žiada vysoké výkony. Podľa reportáže TV Joj zverejnenej na stránke Noviny.sk, sa jeho vyjadrenie stretlo so zmiešanými reakciami. Niektorí s ním súhlasia a podľa ďalších je to zvrátené.

Ministerku hospodárstva Denisu Sakovú jeho vyjadrenie potešilo. Pre mňa je hlavne motivačné, že mám exekutívnu prácu, kde som dostala kompetencie a mám zodpovednosť a hlavne právomoci na to, aby som niečo menila k lepšiemu a to ma na konci dňa teší najviac,“ uviedla.

Treba sa sústrediť na iné problémy

Podľa predsedu Progesívneho Slovenska (PS) Michala Šimečku by sa mal štát sústrediť na iné problémy, ako zvyšovanie platov. Krajina sa nachádza v ťažkej ekonomickej situácii, ale zároveň pripustil, že odborníci by mali byť adekvátne ohodnotení.

Exminister školstva a poslanec Národnej rady SR Ján Horecký sa so slovami predsedu parlamentu stotožňuje. Ide o principiálnu záležitosť, pretože ministri majú veľkú zodpovednosť a neohraničený pracovný čas.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Nesplnené sľuby

Opačný názor má bývalá ministerka investíci a regionálneho rozvoja Veronika Remišová. Podľa nej je tento návrh absolútne zvrátený, nakoľko sú profesie, kde sú platy zamestnancov zmrazené.

„Vidíme, že ceny potravín idú hore, vôbec nesplnili predvolebné sľuby, ceny energií lacnejšie nie sú, životné náklady stúpajú, ale hlavne že pán Fico navrhne svojim ministrom zvýšiť si platy. Výsmech,“ dodala.

Viac si prečítajte na stránke Noviny.sk.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Denisa SakováJán HoreckýMichal ŠimečkaRobert FicoVeronika Remišová