Fico chce Ukrajine pomáhať humanitárne, prípravy na spoločné rokovanie s ich vládou pokračujú

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
PREMIÉR: Návšteva Ukrajiny
Zľava: Premiér SR Robert Fico a premiér Ukrajiny Denys Šmyhaľ počas stretnutia predsedu vlády SR s ukrajinským premiérom v Užhorode na Ukrajine, v rámci ktorého podpísali spoločné vyhlásenie s cieľom posilniť bilaterálne vzťahy založené na vzájomnej dôvere a rešpekte. Užhorod, Ukrajina, 24. január 2024. Foto: Archívne, SITA/Úrad vlády SR.
Tento článok pre vás načítala AI.

Predseda vlády Robert Fico (Smer-SD) po stredajšom rokovaní vlády potvrdil, že prípravy na spoločné rokovanie slovenskej a ukrajinskej vlády pokračujú. Toto rokovanie by sa malo konať 11. apríla.

„Chcem, aby výsledkom rokovania medzi slovenskou a ukrajinskou vládou bolo konkrétne uznesenie, s konkrétnymi úlohami a s konkrétnym finančným krytím. My sme prisľúbili, že humanitárne, civilne sme pripravení Ukrajine pomáhať, a na tomto poli aj zostaneme. Tie tri projekty, na ktoré sme sa sústredili, sú takéhoto charakteru,“ uviedol premiér.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Fico a pripomenul, že ide o železničné spojenie medzi Kyjevom a Košicami, rekonštrukciu hraničného priechodu Vyšené Nemecké, a tiež energetické prepojenie medzi Mukačevom a Veľkými Kapušanmi.

V poslednom prípade ale podľa Fica hovoria aj o Lemešanoch, a teda predpokladá nejaký posun. Dodal, že medzi ďalšími témami spoločného rokovania s ukrajinskou vládou bude napríklad aj odmínovanie.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Robert Fico