Finančná správa počas leta odhalila vyše 700 balení pašovaných cigariet, informuje Stanica colného úradu Bratislava

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Nelegálne cigarety
Kriminalisti Finančnej správy zadržali nelegálne pašované cigarety. Foto: www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Príslušníci finančnej správy zo Stanice Colného úradu (SCÚ) Bratislava zaznamenali počas letných mesiacov 11 záchytov tabaku a tabakových výrobkov a šesť prípadov zaistenia spotrebiteľských balení liehu.

Takmer 15000 kusov cigariet

Ako informuje hovorkyňa CÚ Bratislava Drahomíra Adamčíková, v troch prípadoch riešili podozrenie z porušovania práva duševného vlastníctva. Na diaľničnom hraničnom priechode Čunovo našli s pomocou služobného psa pri kontrole vozidla aj ukrytú strelnú zbraň.

Príslušníci finančnej správy zo SCÚ Bratislava pri pravidelných kontrolných akciách tovaru vstupujúceho na naše územie objavili cestujúcim vo vozidlách celkom 14 480 kusov cigariet. To predstavuje 724 spotrebiteľských balení.

„Tie zostali v rukách colníkov, pretože neboli označené platnou kontrolnou známkou alebo cestujúci prekročil zákonný limit na ich prevoz,“ priblížila Adamčíková a tým, že únik na spotrebnej dani bol v týchto 11 prípadoch vyčíslený na viac ako dvetisíc eur.

Spotrebiteľské balenia liehu

V šiestich prípadoch museli bratislavskí príslušníci zaistiť 200 spotrebiteľských balení liehu. Fľaše rôzneho druhu alkoholu ako vodka, koňak či brandy v celkovom množstve 135,5 litra zadržali vodičom z Rumunska, Moldavska či Ukrajiny. Aj v týchto prípadoch išlo o fľaše s neplatnou kontrolnou známkou či o prekročenie limitov na dovoz do krajiny EÚ.

„Podozrenie z porušovania práv duševného vlastníctva riešili trikrát, pričom spolu zaistili 192 kusov tovaru rôznych svetových značiek – Nike, Adidas, Puma, Chanel, Hugo Boss, Armani a iné,“ dodala Adamčíková.

Ukrytá strelná zbraň

Na hraničnom priechode Čunovo zastavila hliadka koncom júla aj osobné vozidlo s maďarským evidenčným číslom. Vodičom kontrolovaného automobilu bol 30-ročný Ukrajinec.

„Pri prehliadke bol do akcie nasadený aj služobný pes vycvičený na vyhľadávanie zbraní, ktorý označil priestor pod sedadlom vodiča,“ uviedla Adamčíková s tým, že pod sedadlom bola ukrytá krátka strelná zbraň.

„Išlo o prvý prípad nájdenia zbrane za asistencie psa, ktorého má finančná správa na tento typ práce zatiaľ ako jediného,“ doplnila.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Drahomíra Adamčíková
Firmy a inštitúcie Colný úradFinančná správa SR