Foto: Na Plese v opere vyzbierali rekordnú sumu, tisíce eur pomôžu zdravotne znevýhodneným deťom

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
19. Ples v opere, otvárací valčík
Otvárací valčík 19. Plesu v opere. Foto: Ples v opere


BRATISLAVA 8. február (WebNoviny.sk) – Devätnásty ročník dobročinného Plesu v opere pomôže opäť rozvoju inkluzívneho vzdelávania – a to najvyššou čiastkou za desaťročie.

Výťažok až 270 486 eur bude v plnej výške použitý na naplnenie dobročinného poslania, ktorým je po druhýkrát podpora inkluzívneho vzdelávania.

Získanú sumu tak využijú mimovládne neziskové organizácie Nadácia pre deti Slovenska a Koalícia pre deti Slovenska na rozvoj programu, ktorý prispeje k zlepšeniu a rozšíreniu možností vzdelávania detí so zdravotným znevýhodnením. Agentúru SITA o tom informovala PR manažérka Plesu v opere Šema Satkeová.

Pozitívne zmeny v spoločnosti

Ples v opere už desať rokov prispieva k pozitívnym zmenám v spoločnosti. Vďaka výťažku z tohtoročného podujatia sa podarilo prekročiť hranicu dvoch miliónov eur, ktoré mohli v plnej výške putovať na podporu rôznych projektov a aktivít. Podujatie si vybudovalo postavenie jedného z najväčších charitatívnych podujatí na Slovensku.

„Sme úprimne radi, že tento rok sa nám podarilo prispieť na dobrú vec najvyššou sumou za celé desaťročie dobročinnosti,“ uviedla riaditeľka Plesu v opere Andrea Cocherová, ktorá vo štvrtok slávnostne odovzdala symbolický šek Koalícii pre deti Slovenska a Nadácii pre deti Slovenska.

Vďaka vyzbieraným financiám mohli byť pod záštitou Nadácie pre deti Slovenska spustené projekty, v rámci ktorých je v školách s pomocou regionálnych odborných konzultantiek vytvorený priestor na rozvoj vzdelávania, ktoré rešpektuje individuálne potreby všetkých detí.

Rozmanitosť žiakov

„Cieľom je, aby školy dokázali pracovať s rozmanitosťou svojich žiakov, aby dokázali prispôsobiť vzdelávacie podmienky a pedagogické stratégie rôznorodým potrebám detí a vytvoriť tak v triedach pozitívnu atmosféru spolupráce a prijatia bez rozdielu,“ uviedol riaditeľ Nadácie pre deti Slovenska Ondrej Gallo.

Ples v opere sa uskutočňuje od roku 2001. Od roku 2010 sa podarilo podporiť vznik a prevádzku troch centier včasnej intervencie, zakúpiť prístroje a vybavenie pre Detské kardiocentrum, pomôcť šiestim perinatologickým centrám, štyrom detským klinikám anestéziológie a intenzívnej medicíny či prispieť na kultúrne podujatia pre zdravotne hendikepovaných spoluobčanov a ľudí zo sociálne slabších pomerov.

Ples v opere si našiel miesto v historickej budove Slovenského národného divadla v Bratislave. Hostiteľom podujatia je od prvého ročníka spoločnosť Orange Slovensko.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Andrea Cocherová