Francúzski skinhedi dobili ľavicového aktivistu, je v kóme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Skinhedi
Foto: SITA/AP

PARÍŽ 6. júna (WEBNOVINY) – Mladý francúzsky ľavicový aktivista Clément Méric sa stal terčom fyzického útoku v centre Paríža, kde ho napadla skupina skinhedov.

Mladík teraz leží v nemocnici, podľa lekárov však utrpel „mozgovú smrť“ a z hlbokej kómy sa už nikdy nepreberie. Incident nahneval aj viacerých politikov, ktorí chcú tvrdšie bojovať proti vzmáhajúcemu sa pravicovému extrémizmu v krajine.

Krajní pravičiari v posledných týždňoch útočili na aktivistov protestujúcich za uzákonenie manželstiev homosexuálov. Viaceré demonštrácie sa im pritom podarilo zmariť.

Podľa francúzskeho ministra vnútra Manuela Vallsa už v súvislosti s útokom na 18-ročného Mérica zadržali podozrivého útočníka. Celkovo sú vo väzbe v súvislosti s nedávnymi násilnými incidentmi voči aktivistom štyria pravicoví extrémisti.

Útok na Mérica sa stal ešte v stredu. Výpovede svedkov o tom, ako celá situácia prebiehala, sa však rôznia. Podľa polície skupina „skinhedov“ napadla niekoľkých mladíkov vrátane Mérica, ktorí sa v tom čase nachádzali pred obchodom s oblečením predávajúcim značky populárne medzi extrémistami.

Incident šokoval celé Francúzsko a v tejto súvislosti sú na štvrtok naplánované protestné zhromaždenia proti extrémizmu.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať