Gašparovič: Nejdeme na žiadnu grécku cestu. Pellegriniho prišiel podporiť aj Forró (video+foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
VOĽBY: Volebná noc Petra Pellegriniho
Zľava v popredí: Bývalý prezident SR Ivan Gašparovič a kandidát na prezidenta SR a predseda strany HLAS - sociálna demokracia Peter Pellegrini počas tlačovej konferencie k neoficiálnym výsledkom v rámci volebnej noci kandidáta na prezidenta Petra Pellegriniho pri príležitosti 2. kola prezidentských volieb 2024. Bratislava, 7. apríl 2024. Foto: SITA/Jana Birošová
Tento článok pre vás načítala AI.

Petra Pellegriniho prišiel do volebného stanu podporiť bývalý prezident Ivan Gašparovič aj predseda strany Maďarská aliancia Krisztián Forró. Ako povedal Peter Pellegrini, bez podpory zo strany Maďarská aliancia by výsledok možno nebol taký jednoznačný.

Viac o téme: Prezidentské voľby na Slovensku 2024

Už som to pánovi Forróovi počas volebnej kampane prisľúbil a teraz to len zopakujem – budem garantom toho, aby sa všetkým ľuďom bez ohľadu na národnosť žilo na Slovensku kvalitne a dobre, tak ako sa v 21. storočí patrí,“ povedal Pellegrini.

Na tlačovom brífingu Peter Pellegrini privítal aj bývalého dvojnásobného prezidenta Ivana Gašparoviča.

Najprv veľká gratulácia. Priznám sa, že takýto výsledok som nečakal. Ale takéto potvrdenie dôvery je ťažká práca, ktorú museli vykonať všetci tí, čo ho podporovali. Nastanú ešte ťažšie časy a našu podporu bude potrebovať prezident aj vláda,“ povedal Gašparovič a dodal, že nejdeme do žiadnej krízy na žiadnu grécku cestu, ako nás strašia.

Na záver Peter Pellegrini poďakoval všetkým občanom Slovenska a zopakoval svoje vyjadrenia, ktoré už viackrát povedal. „Nech pán Boh ochraňuje národ Slovenský, nech pán Boh ochraňuje všetkých ľudí, ktorí žijú na Slovensku vrátane národnostných menšín, nech pán Boh ochraňuje Slovenskú republiku,“ rozlúčil sa Pellegrini.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ivan GašparovičKrisztián ForróPeter Pellegrini
Firmy a inštitúcie Maďarská aliancia