Hasiči v Trenčíne likvidovali požiar výrobnej haly, plamene sa rozšírili aj na strechu

TRENČÍN: Nočný požiar výrobnej haly
Hasiči striekajú penu na strechu výrobnej haly súkromnej spoločnosti na ulici K výstavisku v Trenčíne, kde vypukol v nedeľu večer požiar strechy galvanizovne. Trenčín, 1. október 2023. Foto: SITA/Tomáš Somr
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 2. októbra, 15:46

Takmer päť desiatok profesionálnych a dobrovoľných hasičov zasahovalo pri nedeľňajšom večernom požiari technologického zariadenia vo výrobnej hale v Trenčíne. Ako informoval hovorca Krajského riaditeľstva HaZZ v Trenčíne Marián Petrík, udalosť sa zaobišla bez zranení.

Horela aj strecha

Hasičom požiar na ulici K výstavisku nahlásili krátko po 19:00. „Požiarom bola zasiahnutá výrobná linka galvanizovne, pričom plamene sa postupne rozšírili aj na strechu postihnutého objektu. Priestor haly bol silno zadymený,“ uviedol Petrík.

Hasiči zasahujúci v dýchacích prístrojoch nasadili za účelom lokalizácie požiaru a ochladzovania okolia požiariska postupne jedenásť hasebných a jeden lafetový prúd. Po lokalizácii požiaru hasiči vo vnútorných priestoroch haly požiar likvidovali dvoma hasebnými prúdmi s ťažkou penou a pomocou práškových hasiacich prístrojov.

Ovzdušie znečistené nebolo

Počas zásahu vykonávali hasiči v okolí požiariska priebežný monitoring ovzdušia, pričom počas meraní neboli zaznamenané zvýšené hodnoty znečistenia ovzdušia. Po likvidácii požiaru krátko po 22:00 požiarisko hasiči skontrolovali a miesto udalosti odovzdali zástupcom spoločnosti.

„Pri udalosti sa nikto nezranil, príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania expertíznou skupinou z Požiarno-technického a expertízneho ústavu Ministerstva vnútra SR,“ dodal Petrík.

Obhliadku miesta činu v pondelok vykonáva aj polícia za prítomnosti experta z Prezídia Policajného zboru.

Pravdepodobnou príčinou požiaru bol skrat elektriny. Polícia začala trestné stíhanie vo veci prečinu všeobecného ohrozenia, škoda spôsobená požiarom zatiaľ nebola presne vyčíslená,“ uviedla k prípadu trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marián Petrík
Firmy a inštitúcie HaZZ Hasičský a záchranný zborMV Ministerstvo vnútra SR