Heger píše o straníckom egoizme. Matovič o tom, že žijeme zvláštnu dobu a zrada je viac ako vernosť

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
PREZIDENTKA: Vymenovala novú vládu SR
Podpredseda vlády a minister financií Igor Matovič a premiér Eduard Heger. Foto: archívne, SITA/Kancelária prezidentky SR

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) občanom oznámila, že rozhodnutá položiť ďalšiu protikorupčnú, reformnú a proeurópsku vládu. V reakcii na piatkové slová Richarda Sulíka to na sociálnej sieti Facebook napísal premiér Eduard Heger (OĽaNO) s tým, že toto je podľa jeho názoru stranícky egoizmus.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Líder hnutia OĽaNO a minister financií a Igor Matovič po piatkovej tlačovej konferencii strany SaS, na ktorej odídenec z poslaneckého klubu OĽaNO Juraj Krúpa oznámil vstupu do poslaneckého klubu SaS na sociálnej sieti Facebook napísal, že žijeme zvláštnu dobu obdivu charakteru ľudí, ktorí ho nemajú. „Zrada je viac ako vernosť. Prachy viac ako poctivosť … a mafia robí aj nemožné, len aby sa vrátila k moci,“ uviedol.

Matovič priblížil, že nekradnú, rozviazali ruky OČTK, tvrdo po krku idú aj podvodníkom s daňami a že vyberajú rekordné dane. A k tomu podľa neho v nasledujúcich rokoch 26 miliárd eur len z európskych zdrojov. „To je príliš veľké lákadlo pre podlých ľudí,“ myslí si.

V tieni letných dní sa tak podľa neho nenápadne zvádza kľúčový boj o charakter štátu. „Vypustená hmla o fašistoch má za cieľ len odpútať pozornosť a vytvoriť ilúziu vznešených cieľov. Nie fašisti, prachy sú podstatou. Tak ako aj vždy pre nich boli,“ napísal.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Eduard HegerIgor MatovičRichard Sulík
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSaS Sloboda a Solidarita