Straníckej kampane PS-ka sa zúčastňovať nebudem, odkazuje Naď šimečkovcom, ktorí opäť zvolávajú do ulíc (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
ZHROMAŽDENIE: Nikam neodchádzame, nikdy neustúpime
Predseda strany Demokrati Jaroslav Naď. Foto: Archívne, SITA/Jana Birošová.
Tento článok pre vás načítala AI.

Nasledujúce protesty opozície bude organizovať Progresívne Slovensko samostatne, informoval predseda progresívcov Michal Šimečka.

„V tejto chvíli je to iniciatíva PS, ale nedá sa vylúčiť, že ďalej to bude aj v širšej zostave,“ povedal v relácii Na telo TV Markíza Michal Šimečka v súvislosti s plánovanými protestmi, ktorých témou budú tentokrát schválené zmeny týkajúce sa verejnoprávnej RTVS. Podľa slov Šimečku mali hovoriť aj s ostatnými stranami, ale zatiaľ protest organizujú sami.

S protestmi budú pokračovať

„Protestov bude viac,“ dodal Šimečka s tým, že predpokladá, že s protestmi budú pokračovať, keď zákon o RTVS bude v parlamente, a tam možno budú spolupracovať s ďalšími opozičnými stranami.

Ako je známe, predchádzajúce protesty proti novele Trestného zákona organizovali aj opozičné strany KDH a SaS. Na demonštráciách sa od začiatku zúčastňovala aj mimoparlamentná strana Demokrati.

Naď neplánuje ísť na protesty

Exminister obrany a predseda Demokratov Jaroslav Naď v tejto súvislosti uviedol, že s jeho stranou Šimečka určite nehovoril v súvislosti s organizáciou opozičných protestov. 

„Zároveň vieme, že PS si objednalo viaceré námestia v Bratislave, ktoré sú na desiatky dní zabukované,“ prezradil Naď v rámci diváckych otázok, ktoré zodpovedal vo svojom tradičnom nedeľnom livestreame. Údajne im túto informáciu oznámil bratislavský magistrát, keď ako strana chceli tiež organizovať nejaké podujatie.

„Je to ich vec, nech robia ako chcú, toto je zjavne ich stranícka kampaň, neparticipuje na tom nikto ďalší,“ podotkol tiež Naď v súvislosti s organizovanými protestmi progresívcov, ktoré sa majú konať už tento týždeň. Ja ale osobne sa určite straníckej kampane PS-ka zúčastňovať nebudem,“vyhlásil na záver exminister obrany.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jaroslav NaďMichal Šimečka
Firmy a inštitúcie DemokratiProgresívne Slovensko (PS)RTVS Rozhlas a televízia Slovenska