Bez názvu
HK Poprad Foto: Ilustračné foto SITA

PÚCHOV 16. februára (WEBNOVINY) – Hokej – Slovnaft extraliga – 52. kolo:

HK Orange 20 – HK Poprad 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 1:2, 1:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 37. Trška (Matoušek, Kalináč), 41. Murček (Matoušek) – 25. Lapšanský (J. Brejčák), 40. Wanvig (Vandas, Lundberg), rozhodujúci sam. nájazd premenil Svitana.

Vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše: Matoušek na 10 min za zhodenie rukavíc, B. Mráz (obaja Orange 20) na 10 min za nešport. správanie – J. Brejčák na 10 min za zhodenie rukavíc a na 5+DKZ za hrubosť, Wanvig (obaja Poprad) na 5+DKZ za sekanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Ország – Kalina, Bednár, 230 divákov

HK Orange: Riečický – Macejko, Čerešňák, Pokovič, Trška, Perniš, Bagin, Luža, Šedivý – Bene, Murček, Ihnaťo – Jakúbek, Kalináč, Matoušek – Macík, Zigo, Matúš Chovan – Halás, B. Mráz, Krempaský

Poprad: Melicherčík – Rogers, Kasík, Jasečko, D. Brejčák, Reitmayer, Kledrowetz, Malina, Kramár – Wanvig, Lundberg, Vandas – A. Lapšanský, Mlynarovič, P. Svitana – J. Kopecký, Klouda, J. Brejčák – Marušiak, Takáč, Vojtaššák

V úvodnej tretine zaujalo len trestné strieľanie, ktoré nariadil rozhodca Ország po Kledrowetzovom hákovaní. Murček nedokázal z ponúknutej výhody prekonať Melicherčíka. V 25. min si Lapšanský prebral prihrávku od J. Brejčáka, dostal sa pred Riečického a blafákom ho prekonal. V 37. min zlomil počas presilovky hostí jeden z Popradčanov hokejku, čo domáci dokonale využili a Trška vyrovnal na 1:1. V poslednej minúte druhej tretiny prihrával Vandas spoza bránky Wanvigovi, ktorý aj so šťastím prekonal Riečického – 1:2. Hneď na začiatku tretej časti sa Matoušek natlačil do zakončenia, Melicherčík jeho strelu vyrazil a Murček na dvakrát už spoza bránky dostal puk za chrbát popradského gólmana – 2:2. V 52. min Bene zahodil nemožné, keď po chybe Melicherčíka namieril vo vyloženej pozícii len do jeho hokejky. O osude duelu museli napokon rozhodnúť až samostatné nájazdy, v ktorých zariadil bod navyše pre Poprad útočník Svitana.

Hlasy po stretnutí:

Miroslav Marcinko (tréner HK Orange 20): „Z našej strany to bol dobrý zápas a samozrejme sme aj spokojní s výsledkom. Škoda, že sme v predĺžení nevyužili presilovú hru a zostali sme zaskočení. Mohli sme rozhodnúť o víťazstve. Treba však chlapcov pochváliť za perfektný výkon.

Ján Jaško (tréner Popradu): „Nebol to náš najlepší zápas, ale sme radi, že sme to doviedli do víťazného konca. V závere duelu sme mali zbytočne veľa vylúčených hráčov, ale mali sme aj šťastie.“

Tabuľka slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy 2010/2011 po stredajšom zápase 52. kola:

Poradie  Mužstvo  Zápasy Výhry Výhry po predĺžení Prehry po predĺžení Prehry Skóre Body
1. HC Košice 55 36 10 3 6 209:99 131
2. HK Poprad 55 29 7 7 12 180:124 108
3. HC’05 Banská Bystrica 55 26 7 5 17 175:134 97
4. HC Slovan Bratislava 55 24 5 5 21 164:139 87
5. Dukla Trenčín 55 25 3 3 24 141:163 84
6. HKm Zvolen 54 20 5 8 21 146:148 78
7. HK 36 Skalica 55 20 6 4 25 151:162 76
8. HK Nitra 55 20 3 6 26 159:185 72