Hlas-SD urobí všetko pre to, aby sa životná úroveň na Slovensku zlepšovala (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
KOALÍCIA: Podpis Koaličnej zmluvy
Zľava: Predseda Smer-SSD Robert Fico, predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini a predseda strany SNS Andrej Danko po slávnostom akte podpísania Koaličnej zmluvy za účasti predsedu strany Smer - slovenská sociálna demokracia (SMER-SSD), predsedu strany Hlas - sociálna demokracia (Hlas-SD) a predsedu Slovenskej národnej strany (SNS) v Historickej budove Národnej rady SR. Bratislava, 16. október 2023. Foto: SITA/Milan Illík Foto: archívne, SITA/Milan Illík.
Tento článok pre vás načítala AI.

Nominanti na ministerské pozície strany Hlas-SD urobia všetko pre to, aby sa životná úroveň ľudí na Slovensku zlepšovala. Uviedol to predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini na dnešnej tlačovej besede po podpísaní koaličnej zmluvy so stranou Smer-SD a Slovenskou národnou stranou.

Problémov je extrémne veľa

Ako uviedol Pellegrini na úvod, k podpisu koaličnej zmluvy strana Hlas pristupuje s veľkou pokorou a v presvedčení o tom, že Slovensko v čo najkratšom termíne potrebuje funkčnú, stabilnú, odborne dobre pripravenú a schopnú vládu, ktorá od prvého momentu začne riešiť nakopené problémy, ktoré trápia občanov SR.

„Tých problémov je naozaj extrémne veľa. Uvedomujeme si s plnou vážnosťou, že vstup do vlády nebude znamenať vzhľadom na ťažkú ekonomickú situáciu prechádzku ružovou záhradou. Chcem preto s plnou vážnosťou prehlásiť, že všetci nominanti, ktorí budú stranou Hlas-SD nominovaní na sedem ministerstiev novej vlády, budú ľudia, ktorí majú základné elementárne schopnosti takéto významné pozície zastávať,“ vyhlásil Pellegrini s tým, že to budú brať s plnou vážnosťou a nasadením, aby vo svojich rezortoch doručili ľuďom viditeľné a hmatateľné výsledky.

Zlepšenie životnej úrovne

Pellegrini doplnil, že s plnou vážnosťou preberajú túto zodpovednú úlohu, pretože rezorty, ktoré po dohode koaličných strán pripadnú Hlasu, sú rezortmi veľmi významnými.

„Ja, ako predseda strany garantujem všetkým občanom SR, nielen tým, ktorí volili túto vládnu zostavu, ale všetkým občanom SR, že nominanti Hlasu urobia všetko pre to, aby vláda, ktorá vzišla z týchto koaličných rokovaní, a ktorá vznikla podpísaním koaličnej zmluvy, presvedčila ľudí, ktorí tu poctivo, žijú, pracujú, študujú, vychovávajú svoje rodiny alebo trávia svoju starobu, že budeme pre nich robiť všetko, čo sa dá, aby sa životná úroveň ľudí na Slovensku zlepšovala a aby sa výkonnosť slovenskej ekonomiky posilňovala,“ uzavrel predseda Hlasu.

Video: Podpis Koaličnej zmluvy

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Peter Pellegrini
Firmy a inštitúcie Hlas-SDSMER-SDSNS Slovenská národná strana