Hlavné mesto má podľa primátora Valla veľký dlh v skvalitňovaní verejných priestorov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Matúš Vallo
Primátor Bratislavy Matúš Vallo. Foto: SITA/Jana Birošová
Tento článok pre vás načítala AI.

Bratislava má veľký dlh v modernizácii a skvalitňovaní verejných priestorov na trávenie voľného času a stretávanie sa vonku. V rozhovore pre agentúru SITA to uviedol primátor hlavného mesta Matúš Vallo.

Obnova zanedbaných priestorov

Ako dodal, v rámci programu obnovy zanedbaných priestorov Živé miesta je aktuálne ukončených, rozpracovaných alebo navrhovaných viac ako 40 projektov.Program zastrešuje Metropolitný inštitút Bratislavy.

„Zo zrealizovaných projektov možno spomenúť turistický areál Malý Slavín (ocenený CE.ZA.AR 2022), pozorovateľňa zvierat Vydrica, pobytové schody na Železnej studničke, Multifunkčný park v Karlovej Vsi, Pamätník obetiam extrémizmu na Tyršovom nábreží, či Hájovňa na Peknej ceste,“ vymenoval Vallo s tým, že doposiaľ zrealizovali spolu 15 projektov.

Živé miesta

Jedným z posledných takýchto Živých miest je fontána na Námestí slobody. „Rekonštrukcia Námestia slobody patrí medzi najväčšie obnovy verejného priestoru v Bratislave,“ doplnil.

V nasledujúcom roku je v rámci Živých miest podľa primátora v pláne revitalizácia parku na Kazanskej, parku na Legionárskej a verejného priestoru na Dunajskej ulici.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Matúš Vallo