Hnutie Slovensko podá podnet na prokuratúru pre rozhodnutia primátora Valla. Mal dvakrát „okradnúť“ Bratislavčanov (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
poslanec Milan Vetrák
Reprofoto: fb.watch
Tento článok pre vás načítala AI.

Hnutie Slovensko podá v januári podnet na prokuratúru pre niektoré rozhodnutia primátora Bratislavy Matúša Valla, ktoré považuje za protizákonné. Uviedol to na piatkovej tlačovej konferencii poslanec Milan Vetrák. Prvým dôvodom je podľa Vetráka zvýšenie daní z nehnuteľností, ktoré vo štvrtok 14. decembra odsúhlasilo mestské zastupiteľstvo.

Vetrák sa vrátil do roku 2019, keď primátor Vallo zvýšil dane z nehnuteľností prvýkrát. Podľa neho tým poškodil Bratislavčanov dvakrát. Skutočným dôvodom zvyšovania daní bola vtedy podľa poslanca žiadosť niektorých starostov mestských častí, aby tak urobil, pričom avizované zvýšenie služieb v hlavnom meste sa podľa neho nekonalo.

Skutočný dôvod zvyšovania daní

„Druhýkrát okradol Bratislavčanov na začiatku pandémie,“ skonštatoval poslanec. Ako dodal, z dôvodu zvýšenia daní z nehnuteľností vláda neodsúhlasila Bratislave finančnú výpomoc pre výpadky z pandémie.

Mestskí poslanci vo štvrtok odsúhlasili ďalšie zvýšenie dane z nehnuteľnosti o 35 percent. Podľa Vetráka je výpadok príjmov mesta iba jedným dôvodom zvýšenia daní.

„Skutočným dôvodom je, že primátor má dorovnať peniaze za škôlky mestským častiam, on to však urobiť nechce,“ podotkol poslanec. Dodatok k štatútu o prerozdelení financií na škôlky, ktoré rovnako schválili mestskí poslanci, je podľa Vetráka protizákonný, pričom o najviac financií príde Petržalka. Z uvedeného dôvodu chcú podať podnet na prokuratúru.

Nepremyslený cyklochodník

Vetrák spomenul tiež vybudovanie cyklotrasy na nábreží. Podľa poslanca sa voči riešeniu cyklotrasy ohradil Krajský dopravný inšpektorát, ktorý žiada mesto o vrátenie cyklochodníka do pôvodného stavu. Poslanec uviedol, že na základe štatistiky po cyklotrase v hodnote niekoľko stotisíc eur prejde v priemere sedem cyklistov denne jedným smerom.

„Pre siedmich cyklistov ohrozili ďalších 20 križovatiek v meste,“ zdôraznil poslanec. Ďalším dôvodom pre podanie podnetu na prokuratúru je podľa Vetráka nevydanie urbanistickej štúdie v súvislosti s výstavbou v Petržalke.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Matúš ValloMilan Vetrák
Firmy a inštitúcie Matovičovo hnutie Slovensko