Hokej (Nemecký pohár): Slovensko v druhom zápase neuspelo, Dánsko vyhralo o gól

Matej Tomek
Brankár Matej Tomek v drese slovenskej hokejovej reprezentácie. Foto: archívne, SITA/Tomáš Somr.
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 11. novembra 13:37

Slovenskej hokejovej reprezentácii nevyšlo druhé vystúpenie na novembrovom turnaji o Nemecký pohár v Landshute.

Zverenci trénera Craiga Ramsayho po štvrtkovom hladkom triumfe nad Rakúšanmi 7:1 totiž v sobotu podľahli výberu Dánska 3:4.

Slováci prehrali s Dánmi už druhýkrát bez prerušenia, na rovnakého súpera nestačili ani vlani tiež na Nemeckom pohári v Krefelde (3:4 po predĺžení).

V jubilejnom 23. vzájomnom zápase zaznamenali Slováci siedmu prehru, zostávajúcich 16 zápasov sa skončilo triumfov slovenského výberu. Zatiaľ naposledy Slováci zdolali Dánov v máji 2022 na MS vo fínskych Helsinkách.

V nedeľu Slováci ukončia účinkovanie na Nemeckom duelom proti domácim Nemcom o 14.30 h.

Hokej – Nemecký pohár 2023

• Landshut

Slovensko – Dánsko 3:4 (0:2, 1:1, 2:1)

• Fanatec Arena

8:08 – 0:1 J. Blichfeld (O. Fisker Molgaard)
16:55 – 0:2 C. Wejse (F. Scheel)
24:08 – 0:3 M. Aaagaard (O. Fisker Molgaard, J. Blichfeld) / presilová hra
32:29 – 1:3 L. Cingel (P. Čerešňák, M. Faško-Rudáš) / presilová hra
53:50 – 1:4 A. Koch (M. From, O. Lauridsen)
54:05 – 2:4 O. Okuliar (P. Hrehorčák, P. Čerešňák)
57:47 – 3:4 M. Roman (J. Baláž, P. Čerešňák)

Slovensko: Tomek – Gajdoš, Čerešňák, Ivan, Bučko, Beňo, Golian, Korenčík, Hain – Takáč, Cingeľ, Faško-Rudáš – Okuliar, Roman, Hrehorčák – Minárik, Baláž, Paulovič – Kašlík, Kusko, Kukuča
Dánsko: Seldrup – Bruggisser, Koch, Lauridsen, Larsen, Larsen, Lauridsen, Jensen – AAgaard, Russell, From – Schultz, Molgaard, Blichfeld – Scheel, Wejse, Meyer – Asperup, Kjaer, Andersen

Slováci prehrávali 0:3

Slovenskí hokejisti mali v sobotu nevýraznú prvú tretinu a inkasovali v nej dvakrát z hokejok Joachima Blichfelda a Christiana Wejseho. V druhej tretine pridal v početnej výhode tretí dánsky gól Mikkel Aagaard a s tímom SR to nevyzeralo dobre.

Ešte pred druhou sirénou však pri početnej výhode o dvoch korčuliarov skorigoval Lukáš Cingel. „Som rád, že mi to tam padlo. Musíme byť lepší na puku u súpera v pásme, prehrávame dosť súbojov. Musíme tam byť silnejší,“ komentoval v prenose JOJ Plus pred záverečnou dvadsaťminútovkou.

Viacero vylúčení v závere zápasu

V III. tretine chceli Slováci ešte niečo spraviť s výsledkom, ale nedarilo sa im prekonať pozornú a dôraznú dánsku defenzívu. V 54. minúte pridal štvrtý dánsky gól Anders Koch, na ktorý o 18 sekúnd neskôr reagoval presným zásahom Oliver Okuliar.

Záver poznačilo niekoľko vylúčení, pričom slovenský tím počas presilovky siahol k hre bez brankára. Milošovi Romanovi sa po dôraze Jozefa Baláža pred dánskou bránkou podarilo skorigovať. Aj v poslednej minúte hrali slovenskí hokejisti presilovku a tiež bez brankára, ale vyrovnať sa im už nepodarilo.

„Zápas nám ukázal veľa. Po prvom zápase, v ktorom sme boli dominantní, to bol teraz súper, ktorí na nás vybehol. Mali sme problémy vyrovnať sa s agresivitou Dánov. Slúži ku cti hráčov, že to nezabalili a až do konca sme siahali na vyrovnanie. Náš problém bol v tom, že sme v súbojoch boli o krok pozadu,“ zhodnotil po súboji asistent trénera slovenského tímu Peter Frühauf.

„Začali sme zle a boli sme v každom súboji pomalší. Myslím si, že prvá tretina nás stálo zápas. Vedeli sme, že Dáni budú nepríjemní. Nezachytili sme to a potom to už bolo ťažké doťahovať. Do nedeľňajšieho súboja musíme ísť s čistou hlavou a dodržiavať systém,“ povedal útočník Martin Faško-Rudáš.