Holanďan odsúdený na 22 rokov za vraždu sa má v marci opäť postaviť pred prvostupňový súd

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Sud konanie termín
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Okresný súd Bratislava I vytýčil na 15. marca hlavné pojednávanie v kauze holandského lodného kapitána Gerrita Jana K. obžalovaného z vraždy priateľky Simony.

Prípad znovu otvorený

Súd sa pritom prípadom bude zoberať už po druhý raz. Krajský súd v Bratislave totiž ešte v januári 2020 zrušil verdikt z roku 2016, ktorým prvostupňový súd odsúdil obžalovaného na 22 rokov väzenia. Dôvodom bol podľa odvolacieho súdu nedostatočne zistený skutkový stav veci.

Prípad lodného kapitána sa vracia na súd, Holanďan mal priateľku biť do hlavy a neskôr podpáliť

Bratislavská polícia zároveň ešte v utorok 21. februára informovala, že obžalovaného zadržali v Holandsku. „Policajti Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave disponujú informáciou o zadržaní osoby G. J. K., ku ktorému došlo na území Holandska,“ uviedla polícia. Doplnila, že v súčasnosti prebieha v tejto veci extradičné konanie ako aj intenzívna komunikácia so zahraničnými policajnými zložkami.

Deväť rokov bez trestu

Incident sa odohral v roku 2014 v byte na Obchodnej ulici v Bratislave. Podľa obžaloby Gerrit Jan K. 25-ročnú Simonu najskôr udieral do hlavy a neskôr aj podpálil.

Sudca prepustil obžalovaného z vraždy, príde o funkciu?

Prvostupňový súd okrem trestu odňatia slobody uložil v roku 2016 obžalovanému aj povinnosť zaplatiť pozostalým odškodné 100-tisíc eur. Obžalovaný bol pôvodne stíhaný väzobne, neskôr sa pre procesnú chybu dostal na slobodu. Na vyhlásení rozsudku nebol prítomný.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Gerrit Jan K.
Firmy a inštitúcie Okresný súd Bratislava I