Inšpekcia ministerstva vnútra zadržala vyšetrovateľov z tímu Očistec

Polícia, NAKA,
  • aktualizované 13. septembra 15:00

Inšpekcia ministerstva vnútra zadržala vyšetrovateľov najzávažnejších káuz Jána Čurillu, Pavla Ďurka a ďalších dvoch vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry z tímu Očistec. Informoval o tom Denník N na svojej internetovej stránke.

Vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby zároveň vydal uznesenie o začatí trestného stíhania a vzniesol obvinenia voči dvom príslušníkom Národnej kriminálnej agentúry Jánovi Čurillovi a Pavlovi Ďurkovi pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa a zločin marenia spravodlivosti formou spolupáchateľstva.

Obvinenia sa týkajú ovplyvňovania svedkov

Pokyn na vznesenie obvinenia vydal prokurátor Krajskej prokuratúry Bratislava. Agentúru SITA o tom informoval hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan.

Obvinenie sa týka ovplyvňovania výpovedí svedkov. „Vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby, odbor Západ, zároveň dňa 13.septembra 2021 v ranných hodinách oboch obvinených príslušníkov Národnej kriminálnej agentúry Prezídia PZ, odbor Bratislava, zadržal v mieste výkonu ich služby. Výsluch obvinených za účasti ich obhajcu, začal dňa 13. septembra 2021 o 13:30. Po výsluchu obvinených bude vyhodnotený obsah ich výsluchov a v kontexte ďalších dôkazov bude stanovený ďalší procesný postup,“ pokračoval Skladan.

Zadržali ich v ranných hodinách

Vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby v inej trestnej veci vedenej pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa po tom, čo dňa 6.septembra 2021 vydal uznesenie o začatí trestného stíhania.

V pondelok v ranných hodinách ako podozrivých zadržali a predviedli z miesta výkonu ich služby dvoch príslušníkov Národnej kriminálnej agentúry Prezídia PZ, odbor Bratislava, M. S. a Š. M. Vyšetrovateľ vypočul ako podozrivých oboch zadržaných a po vyhodnotení všetkých dôkazov bude stanovený ďalší procesný postup.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján ČurillaPavol Ďurko
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúra