Internistický monoblok dokončený v predstihu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Bez názvu
Internistický monoblok v areáli Fakultnej nemocnice s poliklinikou J. A. Reimana Prešov. Foto: Chemkostav, a.s. Michalovce

BRATISLAVA 3. mája (WBN/PR) – Spoločnosť Chemkostav a.s., Michalovce bola zhotoviteľom stavby Internistický monoblok, ktorý bol vybudovaný v areáli Fakultnej nemocnice s poliklinikou J. A. Reimana Prešov.

Sme veľmi radi, že sme nesklamali dôveru investora spojenú s výberom našej spoločnosti ako realizátora tohto projektu. Vieme totiž stavať rýchlo, kvalitne a za dobrú cenu. Potvrdilo sa to aj teraz, keďže sme práce ukončili o mesiac skôr ako bol pôvodný plán“ uviedol Ing. Tibor Mačuga, predseda predstavenstva spoločnosti.

Internistický pavilón bol postavený na zelenej lúke. V novej budove, ktorá má šesť nadzemných podlaží, kde sú umiestnené 1. a 2. interná klinika, kardiocentrum, kardiológia, neurologická klinika, centrálny internistický príjem a lekáreň a jedno podzemné podlažie, kde sa nachádza CO kryt. Pri každom z oddelení je ambulantná a lôžková časť. Celkovo sa na oddeleniach nachádza 195 lôžok, ktoré sú umiestnené v 80 izbách. Ďalšie ležadlá sa nachádzajú v ambulanciách a ošetrovniach. Nový monoblok je prepojený nadzemným koridorom s chirurgickým, v ktorom sa robia hlavné diagnostické vyšetrenia, čím odpadnú náklady na prevoz pacientov. Vyriešené je aj parkovanie, zrealizovanými 71 miestami, z čoho 8 miest je vyhradených pre telesne postihnutých.

Obrazom: Internistický monoblok v areáli Fakultnej nemocnice s poliklinikou J. A. Reimana Prešov

Internistický monoblok
Foto: Chemkostav, a.s. Michalovce

Internistický monoblok
Foto: Chemkostav, a.s. Michalovce
Internistický monoblok
Foto: Chemkostav, a.s. Michalovce
Internistický monoblok
Foto: Chemkostav, a.s. Michalovce
Internistický monoblok
Foto: Chemkostav, a.s. Michalovce

Keďže nový monoblok vyrastal v susedstve existujúcich častí nemocnice, ktoré boli počas výstavby v plnej prevádzke, bolo nevyhnutné prihliadať na vplyv hluku a prašnosti v mieste stavby. Negatívne vplyvy stavby boli eliminované použitím mechanizmov s malou hlučnosťou, dodržiavaním nočného kľudu a kropením pri búracích prácach pre zmiernenie prašnosti. Myslelo sa aj na ochranu životného prostredia, konkrétne na záchranu štyroch mladých drevín (3 smrekov a 1 borovice), ich presadením na nové miesto v areály.“ informoval Ing. Patrik Sabov, generálny riaditeľ spoločnosti.

Výstavba projektu sa začala v roku 2011 v mesiaci apríl a trvala 23 mesiacov do marca tohto roka. Okrem výstavby samotnej budovy monobloku tu bola realizovaná úprava okolitých plôch, vrátane vodovodnej a kanalizačnej infraštruktúry. Investorom projektu bola Fakultná nemocnica s poliklinikou J. A. Reimana Prešov a celkové fakturované náklady boli 28 890 147,79 EUR s DPH.

O spoločnosti Chemkostav, a.s.

Spoločnosť Chemkostav, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri SR od 1. júla 1999, ako PSJ – Chemkostav, a.s. fungovala do marca 2004. Firma má základné imanie 165,98 tis. eur, vykonáva občianske, bytové, priemyselné a inžinierske stavby. Sídlo firmy je v Michalovciach a v súčasnosti zamestnáva 230 ľudí.

Viac informácií na www.chemkostav.eu

Bez názvu
Foto: Chemkostav, a.s. Michalovce
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Chemkostav MichalovceFNsP PO Fakultná nemocnica J.A. Reimana Prešov