Izraelčania odohrajú zvyšné domáce zápasy kvalifikácie ME 2024 na štadióne v maďarskom Felcsúte

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
V novembri tak izraelské národné mužstvo bude musieť absolvovať až štyri zápasy - dva „domáce“ proti Švajčiarom (15.11.) a Rumunom (18.11.) v maďarskom azyle vo Felcsúte, a tiež duely v Kosove (12.11.) a Andorre (21.11.). Foto: FB, www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Izraelská mužská futbalová reprezentácia odohrá dva „domáce“ zápasy kvalifikácie ME 2024 na štadióne maďarského klubu Akadémia Ferenca Puskása vo Felcsúte neďaleko rodnej obce tamojšieho premiéra Viktora Orbána.

Až do odvolania

Európska futbalová únia (UEFA) nedávno rozhodla, že v dôsledku pokračujúcej vojny medzi Izraelom a militantným hnutím Hamas sa na izraelskej pôde až do odvolania nebudú hrať žiadne zápasy pod hlavičkou „strešného orgánu európskeho futbalu“.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Izrael, ktorý vstúpil do UEFA v roku 1994, ešte nikdy nepostúpil na kontinentálny šampionát. V kvalifikačnej I-skupine o postup na budúcoročné ME v Nemecku vynechal stretnutia pôvodne naplánované na októbrový asociačný termín.

Istá účasť v baráži

V novembri tak izraelské národné mužstvo bude musieť absolvovať až štyri zápasy – dva „domáce“ proti Švajčiarom (15.11.) a Rumunom (18.11.) v maďarskom azyle vo Felcsúte, a tiež duely v Kosove (12.11.) a Andorre (21.11.).

Izraelčania sú zatiaľ v tabuľke I-skupiny tretí s 11 bodmi a štvorbodovým mankom na druhých Rumunov, ktorí odohrali o zápas viac.

Zo skupiny priamo postúpia na šampionát najlepšie dve mužstvá. Izraelčania majú v prípade neúspechu istú účasť v baráži, ktorá sa uskutoční v marci. Z baráže postúpia na ME tri tímy, ktoré skompletizujú menoslov 24 účastníkov šampionátu.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Viktor Orbán
Firmy a inštitúcie HamásUEFA Európska futbalová únia