Jednota dôchodcov podala dva podnety, obáva sa podvodov pri hlasovaní s hlasovacími preukazmi

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
HLAS SD: Splaťme dlh
Predseda Jednoty dôchodcov Slovenska Michal Kotian. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková.
Tento článok pre vás načítala AI.

Predseda Jednoty dôchodcov na Slovensku Michal Kotian podal v piatok dva podnety na Štátnu komisiu pre voľby a kontrolu financovania politických strán.

Ako ďalej informoval, podľa neho existuje vážne podozrenie, že „určitá skupina ľudí“ sa zameria na kopírovanie vydaných hlasovacích preukazov a bude sa snažiť v rámci prezidentských volieb opakovane, organizovane voliť vo viacerých volebných okrskoch v rámci Slovenska.

Scenár sa môže zopakovať

Podľa Kotiana sa tak určitý kandidát môže snažiť zvrátiť nepriaznivý preferenčný výsledok a vylepšiť si tak postavenie do druhého kola prezidentských volieb.

V druhom kole by sa podľa Kotiana mohol takýto scenár zopakovať aj pre voličov, ktorí prídu voliť zo zahraničia na Slovensko vlakmi a autobusmi.

Štátna komisia pre voľby a kontrolu financovania politických strán by preto mala zabezpečiť, aby neprišlo k takýmto možným podvodom.

Distribúcia časopisu počas moratória

Zároveň predseda JDS podal podnet na distribúciu časopisu Týždeň, ktorý bol roznášaný do schránok v čase volebného moratória s titulnou fotografiou jedného z kandidátov a výzvou „poďte voliť“.

Podľa neho totiž „obidve aktivity spolu súvisia a Štátna komisia pre voľby a kontrolu financovania politických strán by k nim mala zaujať stanovisko“.

S podnetom na ovplyvňovanie volieb prostredníctvom skopírovaných hlasovacích preukazov oslovil predseda JDS aj policajné prezídium a ministra vnútra SR.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Michal Kotian
Firmy a inštitúcie Jednota dôchodcov SlovenskaMV Ministerstvo vnútra SRŠtátna komisia pre voľby a kontrolu financovania politických strán