Jedným z námestníkov SIS sa má podľa Naďa stať Zetocha, prepojenia s Bödörom sa obáva aj pri Ficovi

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Fico, Bödör
Slovenský premiér Robert Fico a nitriansky podnikateľ Norbert Bödör. Foto: koláž, SITA webnoviny
Tento článok pre vás načítala AI.

Jedným z námestníkov Slovenskej informačnej služby (SIS) sa údajne má stať Marián Zetocha, bývalý šéf finančnej spravodajskej jednotky NAKA. Tvrdí to exminister obrany Jaroslav Naď (Demokrati).

„Podľa mojich informácií bude jedným z námestníkov Marián Zetocha, bývalý šéf finančnej spravodajskej jednotky NAKA, známy najmä pre obvinenie v kauze Očistec a z blízkeho prepojenia s Norbertom Bödörom,“ uviedol v piatok Naď na sociálnej sieti.

Zosnovanie mafiánskej skupiny a lustrácia novinárov

Zdôraznil, že práve za pôsobenia Zetochu a ďalších dnes obvinených policajtov malo dochádzať napríklad k nezákonnej lustrácii novinárov, nehovoriac o podozreniach zo zosnovania mafiánskej skupiny na najvyšších miestach NAKA.

„Tento človek má dostávať utajované spisy a citlivé informácie? A to, samozrejme, nie je všetko. Na SIS sa chystajú ďalší Bödorovi ľudia, a to rovno na najvyššie riaditeľské pozície. Človek figurujúci v šiestich najväčších kauzách histórie Slovenska si postupne obsadzuje ľudí na najvyššie a zároveň mimoriadne citlivé posty,“ napísal Naď.

Bödör má na špagáte predsedu vlády?

Zároveň dodal, že za normálnych okolností musia záujemcovia o tieto pozície podstúpiť prísne bezpečnostné preverenie a nevie si predstaviť, ako by ľudia ako Zetocha mohli dostať previerku najvyššieho stupňa. „Ak sa naplní tento scenár, máme dôvod obávať sa, že je to Bödör, ktorý má na špagáte predsedu vlády SR,“ uzavrel Naď.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jaroslav NaďMarián ZetochaNorbert Bödör
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúraSIS Slovenská informačná služba