Kandidatúru mi podpísal aj poslanec Ľuboš Blaha! Oznámil Korčok (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
KORČOK: Odovzdal podpisy na kandidatúru prezidenta
Občiansky kandidát na prezidenta Ivan Korčok počas odovzdania petície s podpismi občanov za jeho kandidatúru do podateľne Národnej rady SR . Bratislava, 19. január 2024. Foto: archívne, SITA/Milan Illík.
Tento článok pre vás načítala AI.

Kandidatúru občianskeho kandidáta na prezidenta Ivana Korčoka, ktorého podporuje Progresívne Slovensko a Demokrati, podpísal aj poslanec Smeru-SD Ľuboš Blaha.

Ako napísal Korčok na svojom facebookovom profile, „kandidatúru mi podpísal aj poslanec Ľuboš Blaha! Ale, ako som povedal, chcem osloviť aj voličov koaličných strán a niekde začať treba.

Pre vysvetlenie svojho žartu pridal aj fotku dokumentu, z ktorého je zrejmé, že Ľuboš Blaha jeho kandidatúru podpísal nie ako podporovateľ, ale ako podpredseda parlamentu, a týmto ju oficiálne prijal. Ide o rozhodnutie predsedu Národnej rady SR v zastúpení Blahu o prijatí návrhu na voľbu kandidáta na funkciu prezidenta Slovenskej republiky.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Bývalý dlhoročný diplomat a exminister zahraničia Ivan Korčok odovzdal 19. januára do podateľne Národnej rady SR vyše 40-tisíc vyzbieraných podpisov pod svoju kandidatúru. Naplnil tým poslednú formálnu podmienku podľa zákona. V súčasnosti je už oficiálnym kandidátom na prezidenta. Tohtoročné prezidentské voľby, ktorých prvé kolo bude 23. marca, budú podľa Korčoka mimoriadne dôležité. Ako povedal, rozhodne sa v nich o tom, či vládna garnitúra ovládne v štáte úplne všetko, alebo bude v prezidentskom úrade niekto, kto bude predstavovať rovnováhu voči krokom vlády. Občiansky kandidát Korčok sa bude uchádzať o podporu všetkých demokratických strán.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ivan KorčokĽuboš Blaha
Firmy a inštitúcie PS Progresívne Slovensko