KDH nevylučuje v druhom kole prezidentských volieb aj podporu Pellegriniho, rozhodnutie podľa Horeckého padne na zasadnutí rady

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
PELLEGRINI: Oznámil kandidatúru na post prezidenta SR
Predseda NR SR Peter Pellegrini počas oznámenia svojej kandidatúry na post prezidenta Slovenskej republiky v budove Štátnej opery v Banskej Bystrici. Banská Bystrica, 19. január 2024. Foto: Archívne, SITA/Jakub Julény
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 4. februára, 13:47

Vedenie KDH sa stretne s každým demokratickým kandidátom kandidujúcim v nadchádzajúcich prezidentských voľbách, ktorý si ctí právny štát a prejaví záujem o stretnutie. Uvádza sa to v stanovisku šéfa hnutia Milana Majerského.

V uplynulých dňoch sa preto vedenie hnutia podľa neho stretlo s historikom Patrikom Dubovským a tiež má naplánované stretnutie s Ivanom Korčokom.

S kandidátmi sa chcú stretnúť

„Podporu žiadnemu demokratickému kandidátovi sme nezavrhli. Finálne rozhodnutie o postupe strany do prvého kola volieb urobí strana na zasadnutí Celoslovenskej rady KDH 17. februára,“ doplnil Majerský.

Exminister školstva a poslanec Ján Horecký v diskusnej relácii V politike spravodajskej televízie TA3 v nedeľu povedal, že je možné, že v prvom kole prezidentských volieb nebude hnutie preferovať žiadneho kandidáta. Takisto uviedol, že sa s jednotlivými kandidátmi chcú stretnúť a diskutovať.

Možno nebudú nikoho preferovať

Podľa neho je možné, že v prvom kole volieb nebude hnutie preferovať žiadneho kandidáta. „Každý z nás tú situáciu nejako vidí, ale sme strana so štruktúrami, ktorá funguje konsenzuálne,“ povedal Horecký.

Ako ďalej uviedol, v prípade, že by sa do druhého kola prezidentských volieb dostali Peter Pellegrini a Ivan Korčok, hnutie s nimi absolvuje osobné stretnutia, ktoré vyhodnotí.

Voľba medzi dvomi alternatívami

„KDH sa stretáva s každým relevantným kandidátom na post prezidenta a na základe týchto stretnutí a predstáv týchto ľudí, ako chcú naplniť túto štátnickú úlohu, sa rozhodneme,“ skonštatoval Horecký.

Dodal, že druhé kolo prezidentských volieb je voľbou medzi dvomi alternatívami, ktoré nemusia byť ideálne, ale jedna môže byť lepšia ako druhá.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ivan KorčokJán HoreckýPeter Pellegrini
Firmy a inštitúcie KDH Kresťanskodemokratické hnutie