Kežmarskí policajti budú jazdiť na novom elektromobile, mesto investovalo takmer 36-tisíc eur

Elektromobil v Kežmarku

Mestskí policajti v Kežmarku už môžu počas svojej práce využívať aj elektromobil, ktorý doplnil vozový park a nahradil staršie používané vozidlo. Elektromobil im kúpilo mesto, jeho obstarávacia cena bola 35 718 eur s DPH.

Ekonomický a ekologický prvok

Podľa náčelníka mestskej polície Štefana Šipulu, ktorý vo štvrtok vozidlo prevzal do užívania, ide o moderný prvok, no predovšetkým ekonomický a ekologický.

Ako ďalej povedal pre agentúru SITA, prevádzka elektromobilu je o 70 percent lacnejšia oproti vozidlám so spaľovacím motorom vzhľadom na ceny pohonných hmôt.

Nie je potrebné zohrievať motor

Šipula vyzdvihol nové vozidlo najmä pre jeho možný okamžitý rozbeh, čo je veľkou výhodou najmä v prípade potreby rýchleho zásahu.

„Nemusíme tu, ako je tomu pri spaľovacích motoroch, zohrievať motor,“ vysvetlil. Ďalšou z výhod je podľa jeho slov aj jeho dojazd. „Na jedno nabitie je to 380 kilometrov. Počas výkonu služby najazdíme asi 70 kilometrov, teda po nabití môžeme s vozidlom jazdiť asi päť dní a využívať ho 24 hodín, čo nám maximálne vyhovuje,“ dodal. Dve nabíjacie stanice sa pritom nachádzajú hneď oproti budove mestskej polície.

Kežmarská mestská polícia má k dispozícii ešte dve autá so spaľovacím motorom. Ak sa však elektromobil osvedčí, podľa Šipulu budú zvažovať kúpu ďalšieho.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Štefan Šipula