Korčokovo víťazstvo v prvom kole prekvapilo, Řádek očakáva dva týždne plné emócií

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
VOĽBY: Volebná noc Ivana Korčoka
Občiansky kandidát na prezidenta SR Ivan Korčok počas vyhlásenia pre médiá v rámci volebnej noci občianskeho kandidáta na prezidenta SR Ivana Korčoka v hoteli Falkensteiner pri príležitosti 1. kola prezidentských volieb 2024. Bratislava, 23. marec 2024. Foto: SITA/Milan Illík
Tento článok pre vás načítala AI.

Výsledok prvého kola prezidentských volieb je prekvapujúci, zhodli sa odborníci.

Slušný náskok

Ako v relácii Volebné ráno na RTVS :24 poznamenal politológ Miroslav Řádek z Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka, prieskumy naznačovali tesný súboj, no rozdiel viac ako 120-tisíc hlasov medzi víťazom prvého kola Ivanom Korčokom a druhým Petrom Pellegrinim je „slušný náskok“.

Viac o téme: Prezidentské voľby na Slovensku 2024

Podľa analytika agentúry MEDIAN SK Michala Misloviča zrejme zohrali rolu potenciálni voliči neúspešných kandidátov ako Igor Matovič alebo Ján Kubiš, ktorí sa v posledných dňoch pred voľbami rozhodli dať hlas Korčokovi ako úspešnejšiemu kandidátovi.

Intenzívna kampaň

Řádek očakáva, že nadchádzajúce dva týždne pred druhým kolom prezidentským volieb budú intenzívnejšie ako kampaň pred prvým kolom, pričom by mali rezonovať vážnejšie témy, v ktorých sa budú chcieť kandidáti odlíšiť. „Čakám dva týždne plné emócií“, skonštatoval.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Igor MatovičIvan KorčokJán KubišMichal MislovičMiroslav ŘádekPeter Pellegrini
Firmy a inštitúcie Median SKRTVS Rozhlas a televízia Slovenska