Kylian Mbappé neodcestoval s tímom PSG na turné do Japonska, v prestupovej hre môže byť Chelsea či Al-Hilal

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Kylian Mbappé, PSG Paríž Saint Germain
Kylian Mbappé v drese tímu Paríž Saint-Germain. Foto: archívne, SITA/AP

Nad budúcnosťou útočníka Kyliana Mbappého vo francúzskom futbalovom klube Paríž Saint-Germain sa vznáša obrovský otáznik.

Úradujúci šampión Ligue 1, ktorého pred začiatkom sezóny 2023/2024 posilnil slovenský obranca Milan Škriniar, odcestoval na predsezónne turné do Japonska bez 24-ročného zakončovateľa.

Mbappého nechcú pustiť zadarmo

To by mohlo nasvedčovať tomu, že funkcionári z Parku princov sa počas aktuálneho prestupového obdobia budú snažiť Mbappého speňažiť, aj keď to pôvodne nechceli.

Mbappé má s PSG kontrakt do 30. júna 2024 a nedávno informoval predstaviteľov klubu, že neaktivuje opciu na predĺženie zmluvy o ďalších dvanásť mesiacov. Zároveň vyjadril túžbu odohrať v parížskom mužstve nasledujúcu sezónu 2023/2024.

Klub však nechce nechať Mbappého odísť zadarmo na konci budúceho ročníka a tvrdí, že najlepší strelec MS 2022 buď podpíše novú zmluvu alebo ho predajú.

Správy o tom, že Mbappé nepredĺži zmluvu s PSG, vyvolali minulý mesiac vlnu špekulácií a začali tohto hráča okamžite spájať s prestupom do Realu Madrid, ktorý predvlani ponúkol za transfer 180 miliónov eur.

Gigantická ponuka od klubu Al-Hilal

Pred rokom sa zdalo, že Mbappé zamieri ako voľný hráč do Realu Madrid, no na poslednú chvíľu cúvol a podpísal s parížskym Saint-Germain novú zmluvu.

Funkcionári Paríža Saint-Germain tak pravdepodobne čoskoro vstúpia do rokovaní o Mbappého prestupe.

V ostatných hodinách sa objavili správy o záujme anglického klubu FC Chelsea i gigantickej ponuke od saudskoarabského klubu Al-Hilal, no Mbappé údajne preferuje iba transfer do madridského Realu.

V niektorých médiách sa už dokonca objavili informácie o tom, že s vedením „bieleho baletu“ sa už dohodol na podmienkach zmluvy.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Kylian Mbappé
Firmy a inštitúcie Al-HilalFC ChelseaPSG Paríž St. GermainReal Madrid