Lionel Messi sa ako trinásťročný upísal Barcelone na papierovom obrúsku, ktorý vydražia minimálne za tristotisíc libier

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Lionel Messi
Hviezdny argentínsky futbalista Lionel Messi v drese FC Barcelona. Foto: archívne, SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Papierový obrúsok, na ktorý Argentínčan Lionel Messi ako trinásťročný podpísal svoju prvú zmluvu so španielskym klubom FC Barcelona, pôjde do aukcie.

Držba sa uskutoční v marci v londýnskom aukčnom dome Bonhams, pričom vyvolávaciu cenu organizačný tím stanovil na 300-tisíc libier (cca 351-tisíc eur). Informáciu priniesol web BBC.com.

Zmluvu uzavreli v tenisovom klube

Obrúsok z decembra 2000 obsahuje okrem podpisu Lionela Messiho aj podpisy vtedajšieho prezidenta barcelonského klubu Carlesa Rexacha, prestupového poradcu Josepa Minguellu a agenta Horacia Gaggioliho.

K vzniku tohto netradičného dokumentu došlo v barcelonskom tenisovom klube La Reial Societat de Tennis Pompeia na Montjuicu.

Dohoda na obrúsku je napísaná modrým atramentom a znie: „V Barcelone dňa 14. decembra 2000 za prítomnosti pánov Minguellu a Rexacha, športového riaditeľa FC Barcelona. Týmto beriem na svoju zodpovednosť bez ohľadu na akékoľvek nesúhlasné stanoviská podpísať hráča Lionela Messiho za predpokladu, že dodržíme dohodnuté sumy.“

Messi je legendou FC Barcelona

Lionel Messi sa stal členom klubu o mesiac neskôr, debutu v prvom tíme sa dočkal v októbri 2004.

Za FC Barcelona odohral 778 zápasov, strelil 672 gólov, pridal 303 asistencií, získal štyri tituly víťaza Ligy majstrov, pridal desiatky ďalších trofejí a zaradil sa medzi legendy katalánskeho klubu.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Lionel Messi
Firmy a inštitúcie FC Barcelona